Koło strzeleckie

Zajęcia na strzelnicy szkolnej w ramach Koła Strzeleckiego odbywają się
w środy ( 14.25 - 16.00) i w piątki ( 14.25 - 16.00).
Zajęcia prowadzi : Nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa - pan Krzysztof Rutkowski

Tradycyjnie od października rozpoczynają się zajęcia na strzelnicy / oferta skierowana jest dla uczniów klas licealnych / w ramach Koła Strzeleckiego.
Celem spotkań jest nauka i doskonalenie umiejętności strzeleckich w posługiwaniu się bronią pneumatyczną / na wyposażeniu strzelnicy są wiatrówki typu Slawia, Brno i Bajkał /.
Najbardziej uzdolniona strzelecko młodzież reprezentuje szkołę na międzyszkolnych zawodach i turniejach strzeleckich. Na przykład co roku wystawiamy reprezentację szkoły do Turnieju Sportowo Rekreacyjnego organizowanego z okazji Święta Niepodległości. Jest to impreza o zasięgu wojewódzkim przygotowywana przez Klub Garnizonowy w Olsztynie. Na wspomnianych zawodach wielokrotnie zdobywaliśmy medale i nagrody, w tym najwyższe i najważniejsze trofea.
Co roku w miesiącu maju organizujemy Turniej Strzelecki o Puchar Dyrektora ZSO nr 7.

Chętnych zapraszamy na strzelnicę.
Warto sprawdzić swoje predyspozycje strzeleckie.

Najbardziej uzdolnionej młodzieży proponujemy profesjonalne zajęcia i stałe treningi strzeleckie prowadzone w ramach działalności olsztyńskiego Pałacu Młodzieży.

O wynikach  turnieju 2015 możesz przeczytać tutaj

O wynikach turnieju 2016 możesz przeczytac tutaj.
Zapraszamy  też do zapoznania się z relacją z Turnieju sportowo-obronnego zorganizowanego w naszej szkole tutaj

Planowane imprezy w roku 2016/2017:

ZAWODY SPORTOWO - OBRONNE z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI / 10 .11.2016 /

Jak co roku jest przygotowywana reprezentacja V LO / 3- osobowy zespół  do zawodów sportowo - obronnych , ktore odbędą sie 10 listopada w Klubie Garnizonowym w Olsztynie. Są to zawody rangi wojewódzkiej, w których uczniowie szkół ponadgimnazjalnych rywalizują ze sobą w trzech dziedzinach: strzeleckiej, historycznej i sportowej. Suma punktów zdobytych na strzelnicy, za test hitoryczny o II RP i za konkurencje sportowe zadecyduje o kolejności miejsc. Jest to bardzo trudny Turniej, wymagający od uczestników dużej wszechstronności. Przygotowania do zawodów rozpoczynamy 22 września.
Zespół już jest, ale gdyby pojawili się inni chętni do udziału w tych zawodach, to zapraszamy albowiem jest możliwość wystawienia 2 zespołów przez jedną szkołę.

O wynikach zawodów przeczytaj tutaj

TURNIEJ STRZELECKI O PUCHAR SZKOŁY / kategoria : liceum / - czerwiec 2017 r.

Eliminacje do finału wspomnianego Turnieju rozpoczną się  w lutym 2017 roku a finał rozegramy w maju 2017 roku.

Rozstrzygnięcie Turnieju i rozdanie nagród - pierwsza dekada czerwca 2017r.

TURNIEJ STRZELECKI DLA NAUCZYCIELI O PUCHAR SZKOŁY / listopad, grudzień styczeń /

Po raz pierwszy w historii szkoły - o ile będą chętni nauczyciele będzie  zorganizowany  Turniej Strzelecki, który wyłoni najlepszego strzelca w gronie pedagogicznym / w 2 kategoriach: pań i panów /.