Wernisaż w CEiIK-u

19 stycznia 2017r w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie odbył się wernisaż na otwarcie wystawy prac plastycznych uczniów ZSO Nr 7 i ich nauczyciela Pani Joanny Kacprzak. Uczniowie naszej szkoły uczęszczający na zajęcia artystyczne z plastyki zaprezentowali 45 prac . Tematy prac przedstawiały martwą naturę, pejzaże inspirowane zmieniającą się przyrodą różnych pór roku, nasze miasto Olsztyn, egzotyczne ptaki oraz świat owadów (mikrokosmos).Uczniowie wykonali prace następującymi technikami: oleje, pastele suche, akwarele, farby plakatowe oraz techniki mieszane.
Młodzi artyści przedstawili świat widziany subiektywnie operując ciekawymi gamami barw , kształtów i uczuć wprowadzając odwiedzających wystawę w swój magiczny, intymny świat.
Wystawę otworzyła Pani Dyrektor Anna Struk i artysta plastyk Renata Pugowska. Pani Joanna Kacprzak – autorka części prac, na co dzień artystyczna mentorka naszych uczniów, zapoznała zebranych z tajnikami warsztatu twórczego i swoimi osobistymi inspiracjami.  Podkreśliła wielką rolę kształcenia artystycznego w rozwoju młodzieży i satysfakcję płynącą z pracy z młodymi talentami.
Zapraszamy do zwiedzenia wystawy !