Nasi koszykarze mistrzami województwa!

16 maja 2018 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 7 odbył się finałowy turniej o tytuł Mistrza Województwa Warmińsko-Mazurskiego w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych. 

 

WYNIKI GRUPY   A:                                                          WYNIKI GRUPY B:

 
SGP Pisz – SP 1 Działdowo  41:19                                 GIM 24 Olsztyn – SP 11 Elbląg          50:25
SGP Pisz – GIM 2 Lidzbark Warm  56:23                       GIM 24 Olsztyn – SP 1 Ełk                 44:28
GIM 2 Lidzbark Warm  - SP 1 Działdowo  16:34             SP 1 Ełk - SP 11 Elbląg                      53:29
 

Mecze o: 

5 miejsce  : GIM 2 Lidzbark Warm - SP 11 Elbląg                          0:20 

3 miejsce : SP 1 Działdowo  - SP 1 Ełk                                         31:52

1 miejsce : SGP Pisz - GIM 24 Olsztyn                                         35:39

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:

                                                            I miejsce                GIM 24 Olsztyn

                                                            II miejsce                SPG Pisz

                                                            III  miejsce              SP 1 Ełk

                                                            IV miejsce              SP 1 Działdowo

                                                            V miejsce              SP 11 Elbląg

                                                            VI miejsce             GIM 2 Lidzbark Warmiński

 

Wyróżniający się zawodnicy zespołów zostali uhonorowani statuetkami:

GIM 24 Olsztyn – Jakub Galiński 

SGP Pisz – Jakub Uliszewski 

SP 1 Ełk – Adam Walak 

 

Najlepszy obrońca  –  Mateusz Lesiński SGP Pisz

 

Najlepszy strzelec – Jakub Żurawek GIM 24 Olsztyn

 

Skład drużyny GIM 24 Olsztyn:

Emil Abramowicz , Juliusz Borawski, Sebastian Bunko, Maciej Chmielewski , Maksymilian Chmielewski , Paweł Ciołkowski , Dawid Dębski , Jan Dębski , Jakub Galiński , Mikołaj Jamiołkowski , Dawid Kardaś , Hubert Kowalczyk , Filip Pniewski , Kamil Tomczuk , Julisz Trudnowski , Hubert Zapadka. 

TRENER - Łukasz Muszyński.

 

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy, a zawodnicy z miejsc 1-3 medale.

Zawody były współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz realizowane przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Stowarzyszenia Sportu Szkolnego „JUVENIA", Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Olsztynie i  Akademii Koszykówki.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju kierujemy do Zbigniewa Stefaniuka, Anny Zdunek,  Szymona Czaboryk i Huberta Kowalczyka. 



Galeria