Sport w ZSO

Szkoła posiada nowoczesną i bogato wyposażoną bazę sportową. Do dyspozycji uczniów są dwie sale gimnastyczne:
  • duża, na której znajdują się: pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, koszykowej i siatkowej. W razie potrzeby można podzielić salę na np.: dwa pełnowymiarowe boiska do siatkówki lub trzy pomniejszone do koszykówki
  • mała, na której mieści się pełnowymiarowe boisko do siatkówki. Dostosowana jest także do gry w koszykówkę.

Szkoła jest bardzo dobrze wyposażona w różnego rodzaju sprzęt i przyrządy sportowe, co pozwala na prowadzenie zajęć z zakresu wszystkich gier zespołowych, gimnastyki i lekkiej atletyki.

Posiadamy także dwie mniejsze sale:
  • do zajęć przy muzyce – fitness i taniec; sala jest wyposażona w lustra, odpowiednie nagłośnienie oraz sprzęt typu ciężarki piłki do ćwiczeń
  • do tenisa stołowego

Uczniowie mogą korzystać również z siłowni, której wyposażenie pozwala na przeprowadzenie profesjonalnego treningu na wszystkie partie mięśniowe.

Na zewnątrz szkoły znajdują się boiska do gry w piłkę nożną i koszykową oraz boisko do gry w siatkówkę plażową. Tereny zielone pozwalają na prowadzenie zajęć z atletyki terenowej. Posiadamy również kryte korty do tenis ziemnego.