PCK

Bezpieczne wakacje

Zwycięstwo drużyny gimnazjalnej na IV Mistrzostwach pierwszej pomocy

20 maja bieżącego roku odbyły się IV Mistrzostwa pierwszej pomocy organizowane przez NZOZ Ars Med.

XVII Szkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

W piątek 9 lutego odbyły się w naszej szkole XVII Szkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

V LO liderem w nauczaniu zasad pierwszej pomocy

W czwartek 23 listopada 2017 r. w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie obchodzono Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w trzeciej już  próbie bicia rekordu w jednoczesnej reanimacji.

Jesteśmy bezpieczni

Tradycyjnie, wraz z rozpoczęciem roku szkolnego, aktywnie rusza do pracy szkolne koło PCK.

„Pomarańczowe szeregi” za zawodach ARS MED

W niedzielę 21.05.2017 panowała piękna pogoda. Większość młodzieży wypoczywała, ale nie nasza drużyna. Reprezentowaliśmy szkołę w kolejnych w tym sezonie zawodach z pierwszej pomocy, tym razem zorganizowanych przez NZOZ ARS MED

Okręgowe  Mistrzostwa Pierwszej Pomocy – nasi znów na podium!

18 maja 2017 nasza drużyna wystartowała w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK i zajęła zaszczytne II miejsce.

Akcja "Koralik"

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK - nasza drużyna na podium!

20 kwietnia 2017 roku nasza szkolna drużyna PCK wzięła udział w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK i wywalczyła drugie miejsce.

Rozgrzewka Pomarańczowych Szeregów

30 marca 2017 roku drużyny pierwszej pomocy (gimnazjum i liceum) wzięły gościnny udział w Mistrzostwach Pierwszej Pomocy w IX Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie.

XVI Szkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W piątek 10 lutego odbyły się w naszej szkole XVI Szkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

AIUTO i Szkolne Koło PCK na zbiórce żywności

W dniach 25-27 listopada młodzież naszej szkoły brała udział w zbiórce żywności organizowanej przez Bank Żywności w Olsztynie.

Bicie rekordu Guinnessa.

W poniedziałek 17 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Olsztynie uczniowie wraz z członkami Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie przystąpili do bicia zeszłorocznego rekordu w jednoczesnej reanimacji krążeniowo oddechowej.

Bezpieczne wakacje

Nasze koło PCK z opiekunem Panią Beatą Rafalską zadbało o to, żeby przypomnieć wszystkim uczniom o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Gdańsku

Pomarańczowe szeregi zajęły 5 miejsce na XXIV Krajowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK !

Uruchom serce bliźniemu

"Pomarańczowe szeregi" znowu najlepsze!

Kolejne zwycięstwo ,,Pomarańczowych szeregów"

"Pomarańczowe szeregi" w "Medyku"

Pokazy pierwszej pomocy przez Szkolne Koło PCK

Pomarańczowe Szeregi - wicemistrzami! 23.04.2015

Zwycięstwo drużyny PCK w zawodach "Zatrzymaj czas - pozwól żyć"

PCK

„Mijały lata, dekady, epoki, zmieniały się warunki działania, ale idea czerwonokrzyskiej służby bliźniemu, gdziekolwiek by był, pozostała zawsze młoda, ożywiała serca i umysły.”
A. Pankiewicz, „W służbie bliźniemu”