Szkolenie z kursu pierwszej pomocy dla klas pierwszych LO

Szkolne Koło PCK pod opieką pana Krzysztofa Rutkowskiego zorganizowało w Kręsku trzydniowe szkolenie z kursu pierwszej pomocy. Reprezentanci klas pierwszych LO na szkoleniu zdobyli teoretyczną wiedzę, którą mogli poźniej wykazać się w ćwiczeniach praktycznych-sytuacjach pozorowanych.Na koniec odbył się egzamin sprawdzający umiejętności kursantów.Wszyscy uczestnicy pozytywnie przeszli tę próbę i po powrocie do szkoły będą mogli wykazać się fachową pomocą ratowników w sytuacjach trudnych (oby ich było najmniej) , zagrażających zdrowiu i życiu.Opiekun szkolenia - pan Krzysztof Rutkowski bardzo pozytywnie ocenił ratowników medycznych, dostrzegając ich odpowiedzialność, zaangażowanie i pełną świadomość powierzonych obowiązków.