XVII Szkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.

W piątek 9 lutego odbyły się w naszej szkole XVII Szkolne Mistrzostwa Pierwszej Pomocy.
W tym roku wzięły w nich udział 4 drużyny z z naszej szkoły oraz gościnnie dołączyli do nas przedstawiciele Zespołu Szkół Chemicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie.
Wszyscy zawodnicy prezentowali bardzo wysoki poziom i walka o podium była zaciekła.
O kolejności miejsc zdecydowały pojedyncze punkty.
Zawodnicy zmierzyli się z 4 stacjami urazowymi, na których musieli udzielać pomocy przy zatrzymaniu krążenia, postrzale, ataku astmy czy pobiciu i przedawkowaniu środków odurzających oraz 1 stacją teoretyczną (test).

W celu odprężenia między konkurencjami startujący  wykonywali 2 zadania rekreacyjne – w tym roku była to kolorowanka oraz graficzne przedstawienie, czym zajmuje się PCK.

Stacje oceniali i omawiali z uczestnikami sędziowie:

Beata Rafalska – nauczyciel EDB, instruktor pierwszej pomocy PCK, ratownik,

Krzysztof Rutkowski – nauczyciel EDB,

Elżbieta Żebrowska – nauczyciel biologii,

Adam Piekarski – nauczyciel EDB z ZSChiO,

Piotr Śmigiel – instruktor pierwszej pomocy PCK, warmińsko-mazurski okręgowy koordynator instruktorów pierwszej pomocy PCK,

oraz ratownicy: Jacek Pietrasiuk, Piotr Kościński, Adrian Rafalski, Damian Królicki.

I miejsce w zawodach zajął zespół reprezentujący nasze Gimnazjum Nr 24 w składzie:
Laura Kadzewicz, Agata Jasińskia, Dominika Najmowicz, Wiktoria Załoga, Szymon Marczuk,
licealiści z V LO uplasowali się na  miejscu II –  w składzie:
Barbara Bladowska, Małgorzata Kocenko, Julia Moszczyńska, Aleksandra Panasiewicz, Mateusz Tałan.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.