Szkolny zespół teatralny "De Facto"

Szkolny Zespół Teatralny powstał w naszej szkole w roku szkolnym 2013/2014.
Założycielem był ksiądz Karol Misiewicz.
W skład zespołu wchodzi młodzież z liceum i z gimnazjum. Początkowo grupa liczyła 15 członków.
W tym roku grono aktorów powiększyło się o 2 osoby oraz doszedł drugi opiekun ksiądz Stanisław Dźwil.
Pierwszą sztuką, którą wystawił szkolny teatr była „Zemsta” Aleksandra Fredry. Przedstawienie spotkało się z przychylnym przyjęciem przez publiczność, a echo po jego premierze rozbrzmiewało po całej szkole do końca roku szkolnego. Nic dziwnego. Uczniowie wnieśli w grę aktorską dużo wysiłku, cierpliwości i samozaparcia. W marcu tego roku przygotowaliśmy sztukę znanego brytyjskiego dramaturga Williama Szekspira Romeo i Julia. To historia miłości, którą chyba wszyscy znają. Dlatego też trochę nad nią wspólnie w swoim gronie popracowaliśmy i nieco przerobiliśmy, aby widza nieco zaskoczyć. Udało się. Przedstawienie przyniosło zamierzony efekt. Zakończyło się gromkimi brawami.
Liczymy, że kolejna sztuka odniesie podobny sukces.

Zapraszamy do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć z przedstawienia "Przemijanie" tutaj