NIE WSZYSCY DOROŚLI SĄ DZIWNI…

            O tym, że dorośli są bardzo dziwni przekonany był Mały Książę, bohater znanej wszystkim książki Antoine de Saint-Exupéry'ego.

Dlaczego? Bo, jak mówił ten mały filozof, choć  „ wszyscy byli kiedyś dziećmi, to niewielu z nich pamięta o tym.”

A my wśród  grona pedagogicznego naszej szkoły odkryliśmy niezwykłą osobowość, człowieka, który jak każdy  dorosły, ukończył poważne szkoły,  pracuje, jest zorganizowany
i zdyscyplinowany, a jednocześnie nie zgubił w sobie dziecięcej ciekawości świata, otwartości na nowe doświadczenia, umiejętności zabawy i rozwijania coraz to nowych pasji.

 

Tym kimś jest pan PIOTR TARGOŃSKI.

 

Na co dzień szanowany  nauczyciel aż czterech przedmiotów: historii, historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie i wiedzy o kulturze. Znany z tego, że na lekcjach wymaga znajomości szczegółów i zmusza uczniów do wnikliwej analizy źródeł historycznych. Szczególną słabość, pan Targoński, ma do tematów związanych z militariami.

Ceniony jest za dobrą organizację pracy i wykorzystywanie na lekcjach perfekcyjnie przygotowanych materiałów multimedialnych.

Ale nie te zalety nauczyciela historii zachwyciłyby Małego Księcia.

Jesteśmy przekonani, że bohater kultowej książki zechciałby „oswoić” pana Targońskiego
za jego zainteresowania i pomysł na życie „po lekcjach”…

Pan Targoński jest zamiłowanym fotografem. Od wielu lat  zakamarki Jego artystycznej duszy  odkrywamy  obserwując poplenerowe efekty obserwacji fotograficznych.

Zatrzymane w kadrze cuda natury, emocje ludzi, niezwykłe wydarzenia, ujawniają ogromną wrażliwość autora. Można się o tym przekonać klikając: 

 

 www. fotografia.olsztyn.pl

 

 lub:

 

https://www.facebook.com/Piotr-Targo%C5%84ski-Fotografia-541881332491323/?fref=ts 

 

lub 

 

http://www.zso7-olsztyn.pl/0,5,61,828,fotografie-pana-piotra-targonskiego

 

Z radością przyjmujemy, że kunszt artysty jest doceniany.  Ostatnio bowiem pan Piotr Targoński zajął 1 miejsce w konkursie  ekologiczno-fotograficznym
pt. „Drogi Warmii i Mazur w fotografii zatrzymane”, organizowanym przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia  Nauczycieli w Olsztynie – Olsztyńskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Fotografia to nie jedyna pasja, jaka pochłania pana Targońskiego. Największe sukcesy ten nauczyciel, a także jego wychowankowie, odnoszą w modelarstwie kartonowym, zajęciu tylko pozornie „dziecinnym”. Tak naprawdę to hobby wymagające ogromu wiedzy, pracowitości, sumienności, cierpliwości i dokładności. W tej dziedzinie sukcesów na koncie pasjonata jest tak wiele, że można by zapisać małą książeczkę. Zainteresowanych odsyłamy do tematycznej strony na fb: 

 

 https://www.facebook.com/Piotr-Targo%C5%84ski-Modelarstwo-Kartonowe-389149921176232/

 

Doba pana Targońskiego chyba przekracza zwyczajowe 24 godziny, bo to ciągle nie koniec tematów, które pochłaniają tego człowieka. Znajduje on jeszcze czas na aktywny wypoczynek i to całkiem intensywny. Nikogo niech więc nie dziwi widok nauczyciela historii
na rowerowej eskapadzie po mieście, Polsce, Europie. Ostatnia długa trasa pana Targońskiego to udział w sierpniowym rajdzie szlakami Warmii „Warmija” na dystansie 75 km, w którym zajął 25 miejsce na 64 startujących mężczyzn.

Jeśli ktoś chciałby wstąpić na ścieżkę podobnych pasji…, już drogę zna…

Od czego zacząć?

Mały Książę poprosiłby pana Targońskiego o narysowanie baranka smileyGaleria