Projekt „Młodzież pisze”

Młodzież naszej szkoły jako jedyna polska szkoła zakwalifikowała się do międzynarodowego konkursu „Młodzież pisze” zorganizowanego przez prestiżowy niemiecki dziennik „Frankfurter Allgemeine”. Projekt trwał przez cały rok szkolny 2003/2004 i powstał, aby młodzież z Niemiec i innych krajów zachęcić do czytania gazet, współpracy z redakcją i prób pisania reportaży. W projekcie uczestniczyły 63 szkoły niemieckie oraz po jednej szkole z Francji, Szwajcarii, Ukrainy, Lichtenstein oraz Polski.
Przez rok młodzież klasy III z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego otrzymywała bezpłatnie gazetę „Frankfurter Allgemeine”. Praca na lekcji z gazetą okazała się znakomitym sposobem nauki języka niemieckiego oraz pogłębiania wiedzy o świecie.
Poza ogromnymi korzyściami językowymi młodzież nauczyła się pisać reportaże.
Jako jedyna szkoła zagraniczna opublikowaliśmy 4 teksty, z czego jesteśmy bardzo dumny.

Kuklińska Bernadeta