Projekt Deutsch-Wagen-Tour w naszej szkole

Dnia 09.01.2015 odbyły się w naszej szkole dwie lekcje języka niemieckiego w ramach projektu Deutsch-Wagen-Tour, w której udział wzięło po 25 uczniów uczących się języka niemieckiego w gimnazjum i liceum. Lekcję przeprowadziła pani Magdalena Jurowska – lektorka Instytutu Goethego. Na lekcję czekaliśmy ponad rok, ponieważ zainteresowanie szkół tą formą promocji języka niemieckiego jest bardzo duże. Młodzież pracowała w grupach, a duch rywalizacji bardzo dopingował uczniów do pracy.

Wypowiedzi uczniów gimnazjum:

"Zajęcia z Deutsch-Wagen-Tour były bardzo odmienną lekcją od klasycznych lekcji języka niemieckiego. Warsztaty prowadziła Pani władająca bardzo zrozumiałym językiem niemieckim, więc nikt z nas nie miał problemu ze zrozumieniem poleceń. Poszczególne konkurencje były bardzo ciekawe, każda inna i zaskakująca. Nauczyliśmy się wielu nowych słówek, a za wygrane konkurencje dostaliśmy nagrody. Przekonaliśmy się, że nauka języka niemieckiego może byś łatwa i przyjemna".
Justyna Statkiewicz, 3B gimnazjum

"Zajęcia DWT zostały przeprowadzone w miłej atmosferze, powtórzyliśmy kolory po niemiecku, które przydały nam się na następnej lekcji niemieckiego w szkole :) była rywalizacja i dużo śmiechu. Dzięki tym zajęciom potwierdziłyśmy się tylko w przekonaniu iż niemiecki to naprawdę fajny, łatwy i przyjemny język :)"
Ewa Kowalczyk i Sylwia Budzińska, 3Bgimnazjum

"W ostatni piątek w naszej szkole odbyła się lekcja Deutsch-Wagen-Tour. Bawiąc się jednocześnie uczyliśmy się nowych słów i zwrotów w języku niemieckim. Uczniom podobała się ta inicjatywa, ponieważ była to miła odskocznia od normalnych lekcji niemieckiego."
Nina Król, Anna Worobel, 3B gimnazjum

Wypowiedzi uczniów liceum:

"Po zajęciach z Deutsch-Wagen-Tour byłam pod wrażeniem z jaką łatwością i szybkością można nauczyć się mnóstwa nowych słów. Bardzo ciekawie prowadzone zajęcia sprawiły, że wszyscy uczestnicy byli zaangażowani i współpracowali. Świetnie bawiliśmy się podczas konkursów i odkryliśmy zróżnicowaną scenę muzyczną Niemiec. Chętnie uczestniczyłabym w takich warsztatach jeszcze raz."
Adrianna Ścigała, kl. IIC

"Zajęcia z Deutsch-Wagen-Tour były dla mnie bardzo ciekawym wydarzeniem. Najbardziej podobało mi się poznawanie piosenek w języku niemieckim. Był to czas spędzony w  świetnej atmosferze."

Agata Fritza, kl. IIB

Więcej o projekcie Deutsch-Wagen-Tour przeczytacie w pliku ponizej
i na stronie  www.deutsch-wagen-tour.pl.