Projekt Enter Your Future 10.02-21.03. 2014

W dniach 10 lutego i 21 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w międzynarodowym projekcie Enter Your Future przy współpracy z AIESEC UWM w Olsztynie.
Szkolnym koordynatorem projektu była Pani Ewa Muszyńska.
W lutym jako pierwsi naszą szkołę odwiedzili: Wilson z Malezji, Camila z Kolumbii i Shiho z Japonii
a w marcu były to Emma z Chin, Magda z Grecji i Tamari z Gruzji. W poszczególnych klasach goście przedstawiali multimedialne prezentacje na temat swoich krajów, opowiadali o sobie i swoich wrażeniach na temat Polski. Warsztaty były prowadzone w języku angielskim co gwarantowało naszym uczniom możliwość sprawdzenia i trenowania swoich umiejętności językowych. Była to również okazja do skonfrontowania swojej wiedzy, wyobrażeń i stereotypów związanych z krajami goszczących nas studentów, rozwinięcia uczniowskich zainteresowań światem, poznania problemów społecznych i realiów życia ich rówieśników w innych krajach.
Atrakcyjna formuła zajęć interaktywnych dotyczących przełamywania barier, szerzenia tolerancji i zrozumienia różnorodności kulturowych cieszyły się ogromną popularnością wśród młodzieży.

Oto niektóre wypowiedzi uczniów biorących udział w projekcie:

"Poznawanie innych kultur to zawsze ciekawe doświadczenie, a fakt, że nasi goście byli z tak odległych krajów czyni to jeszcze ciekawszym. Najbardziej podobała mi się lekcja z Wilsonem, ponieważ zamiast wypełniaczy w postaci filmików i obszernych prezentacji, dużo opowiadał i wplatał ciekawostki czasem nawet odbiegające od tematu! "
Tomek Pstrągowski, 3B

"Wizyta obcokrajowców w naszej szkole była fascynującym wydarzeniem. Mieliśmy możliwość poznania innych kultur, historii ich państw. Było to także spotkanie, aby podszkolić się z języka angielskiego. Nasi goście byli bardzo otwarci na dialogi i chętnie odpowiadali na pytania. Atmosferę umiliły próby nauczenia się podstawowych zwrotów w ich ojczystych językach, nie było to łatwe zadanie, ale sprawiło dużo śmiechu i radości. Organizowanie takich spotkań to trafiony pomysł, ponieważ możemy integrować się ze światem, poznać życie innych ludzi. Miejmy nadzieję, że zapamiętają oni Olsztyn jak i naszą szkołę pozytywnie i jeszcze kiedyś tu wrócą!"
Izabela i Piotr Lisowscy 2E

"Spotkanie ze studentami pozwoliło mi poznać tradycje i kulturę panujące w ich krajach. Było to niezwykle ciekawe doświadczenie i z miłą chęcią powtórzyłabym takie spotkanie"
.
Dagmara Ic

"Uważam, że zajęcia dużo mi przyniosły. Dowiedziałam się wiele ciekawych rzeczy, o których nie miałam pojęcia. Miałam możliwość sprawdzenia na jakim poziomie jest mój angielski i czy potrafię się porozumieć z obcokrajowcem. Ta lekcja bardzo mi się podobała".
Emilia Ic

"Zajęcia z zagranicznymi studentami były bardzo ciekawe i interesujące. Mogliśmy dowiedzieć się różnych rzeczy o ich krajach oraz posłuchać języka angielskiego w innym akcencie, co było co najmniej zabawne. Dowiedzieliśmy się również, jak się przedstawić w języku japońskim i dobrze się bawiliśmy. Uważam, że to dobry pomysł, by organizować takie zajęcia i czekam na kolejny raz."
Marta Ic

"It is a very great experience. It was my first time for almost everything. First time to come abroad, first time experience winter, first time teach high school students. It was a great moment with all the students and teachers. Polish people are so friendly and nice. Olsztyn is a beautiful place and have beautiful people. I can felt the warmness in here even though it was quite cold in term of weather. Great to meet you all and hopefully we will meet again next time. Thank you for everything, dziękuję, terimakasih, , , gracias, . All the best in your future.
Sincerely by,
Weng Soon"