Dzień Kultury Europejskiej 20.03.2015

20 marca w naszej szkole, po raz kolejny, odbył się Dzień Kultury Europejskiej.
Cele konkursu ściśle są związane z imieniem naszej placówki. Dzięki tej uroczystości uczniowie klas pierwszych gimnazjum i liceum poszerzają swoją wiedzę na temat państw Europy, uczą się tolerancji i szacunku do innych kultur poprzez dokładniejsze i głębsze ich zrozumienie, poznają zasady zdrowego współzawodnictwa, odkrywają w sobie nowe talenty.
Uczniowie zaprezentowali swoje efekty pracy w postaci plakatów, prezentacji multimedialnych, występów artystycznych, charakterystycznych strojów oraz potraw kulinarnych.
W tym roku odbyliśmy podróż po Albanii, Chorwacji, Węgrzech, Islandii, Ukrainie, Rumunii, Norwegii, Czechach i Austrii.
Komisja, w składzie: panie Dorota Hołubowska, Bożena Lewandowska, Izabela Rytelewska, Ewa Cichocka oraz pan Massimiliano Buonagura, postanowiła wyróżnić następujące klasy:

a) w kategorii „Plakat”
I miejsce- klasa I a gimnazjum
II miejsce- klasa I c
III miejsce- klasa I f
b) w kategorii „Prezentacja multimedialna”
I miejsce- klasa I f
II miejsce- klasa I b gimnazjum
III miejsce- klasa I c
c) za całokształt
I miejsce- klasa Ic
II miejsce- klasa I a gimnazjum
III miejsce- klasa I b gimnazjum
Dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie, a wychowawcom za pomoc .
Za ufundowanie nagród uczestnikom dziękujemy następującym sponsorom:
TWP w Olsztynie, Firmie NOLET, Sklepowi "PREZENCIK", Firmie ENERGA, Cukierni KORONA i Radzie Rodziców przy ZSO Nr 7.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Agnieszka Idziaszek
Beata Kruszczyńska