Zakończenie roku szkolnego w V LO

I wreszcie nadszedł! Koniec roku szkolnego i początek wakacji...

W piątek, 26 czerwca 2015 roku o godz. 9.00 w auli naszej szkoły zgromadzili się uczniowie klas I i II liceum, rodzice, dyrekcja, grono pedagogiczne - uroczyście świętowaliśmy to radosne wydarzenie.

Za przygotowanie całości odpowiadała klasa II G.

W roli prowadzących ujrzeliśmy Małgorzatę Parys oraz Łukasza Przybulskiego.
W części oficjalnej przemawiał Dyrektor, Pan Kazimierz Kapla oraz przewodnicząca samorządu szkolnego - Paulina Rodziewicz z klasy II F.
Wyróżnione zostały również osoby za szczególne osiągnięcia w nauce, działalności społecznej i sporcie.

W II części podziwialiśmy uczennice z klasy I B - Aleksandrę Michnę, Roksanę Sosnowską i Agatę Sycin. Koleżanki w sugestywny sposób przeniosły nas w letnią krainę - odczytały wiersze Bolesława Leśmiana (W malinowym chruśniaku) oraz Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (Pieśń o nocy czerwcowej) i fragment I tomu powieści Marcela Prousta pt. W poszukiwaniu straconego czasu. Czytanie - recytacja odbywała się w ascetycznej, ale wymownej scenografii - na stoliku znajdowały się tomiki poezji i prozy, a odświętność chwili podkreślała czerwona, a może pąsowa róża.

Swoistym kontrapunktem (od lirycznej nastrojowości do dynamicznej, rzeczowej narracji) była prezentacja folderu turystycznego przygotowanego przez uczennice klasy II G - Julię Bałusz, Katarzynę Lipską, Ewelinę Długińską i Małgorzatę Parys. Slajdy omawiał i komentował Maciej Prochowski, uczeń z tej samej klasy. Dzięki niemu mieliśmy przedsmak wakacyjnych przygód i podróży.

Ostatnim w kolejności był występ Wiktorii Kolinko z klasy I A i Mateusza Szkody, absolwenta naszego liceum. Ta (nomen omen) zgrana para zaprezentowała nam interpretację utworów wiecznie żywych The Beatles (While my guitar gently weeps) i bluesową nutę Hugh Laurie (You dont know my mind).

Było trochę inaczej niż zwykle, co nie znaczy, że gorzej.

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy miłych, udanych wakacji!