Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 w Gimnazjum nr 24

1 września 2015 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016.
Apel został przygotowany przez uczniów klasy IIa pod kierunkiem Pani Beaty Kruszczyńskiej.
Na samym początku głos zabrał dyrektor szkoły- Pan Kazimierz Kapla, następnie zastępca przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Maciej Kochmański. Po części oficjalnej drugoklasiści zaprezentowali krótki występ artystyczny. Sandra Dąbkowska, Gabriela Steffen, Milena Januszewicz i Julia Szydłowska wykonały piosenkę "You are gona miss me when I am gone"- dziewczynom towarzyszyli: Justyna, Oliwia, Karolina, Chanel-Lee, Julia, Adam, Magda oraz Ola. Następnie na scenie pojawili się Kacper z Julią, którzy odczytali zebranym motta na każdy miesiąc nauki:

Wrzesień- szkoła jest jak „Moda na sukces”- nigdy się nie kończy.
Październik- uczeń i jabłka nie powinni się obijać, bo inaczej psują się pod koniec roku.
Listopad- nie ma złych ocen, są tylko niewyrozumiali rodzice.
Grudzień- hokus-pokus, czary mary- nie ma szkoły, są wagary.
Styczeń- szkoła jest jak posterunek- ciągle cię pytają, a ty nic nie wiesz.
Luty- ławka szkolna jest najlepszym przyjacielem ucznia- jedyna nie zdradzi, gdy ściągasz.
Marzec- nie mogę chodzić do szkoły, bo im więcej wiem, tym więcej zapominam.
Kwiecień- szkoła jest jak szpital-zawsze są jakieś ciężkie przypadki.
Maj- szkoła jest jak WC- chodzę, bo muszę.
Czerwiec- moda jest Bogiem, taniec nałogiem, chłopak podstawą, wakacje zabawą (już za 10 miesięcy).

Tym humorystycznym akcentem zakończyła się część artystyczna.
Rok szkolny 2015/2016 został rozpoczęty

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów oraz zapału w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości.
Uczniowie klasy IIa