Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 października obchodzony był „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. Tego dnia w całej Polsce odbyła się akcja organizowana przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy polegająca na próbie pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Do całej akcji włączyła się Grupa Pomocy Humanitarnej Polskiego Czerwonego Krzyża w Olsztynie wraz z Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 7 w Olsztynie. Do udziału spośród zaproszonych szkół byli przedstawiciele LO 1, Zespołu Szkół Budowlanych oraz pojedyncze osoby z innych szkół z Olsztyna. Oprócz uczniów w akcji brali udział nauczyciele, a nawet Dyrektor Okręgowy PCK w Olsztynie, Pan Andrzej Karski. Wydarzenie zakończyło się wielkim sukcesem. Na 33 fantomach rekord pobiło łącznie 397 osób! W ten sposób został ustanowiony swoisty rekord dla miasta Olsztyna. Jak podkreślali organizatorzy, była to wspaniała okazja do wspólnego pokazania jak bardzo uczniowie z Olsztyna cenią sobie umiejętność niesienia pierwszej pomocy. Przedsięwzięcie Grupy Pomocy Humanitarnej PCK i uczniów z ZSO nr 7 okazało się istotnym udziałem w ustanowieniu nowego rekordu.