Projekt World Talk

W dniach 8-12 lutego 2016 roku gościliśmy w naszej szkole studentów z Egiptu i Gruzji w ramach projektu World Talk koordynowanego przez AIESEC UWM w Olsztynie.
Naszymi gośćmi byli Mariam Giorgobiani z Gruzji oraz Bishoy Emanoel z Egiptu. Prowadzili oni lekcje kulturowe o swoich krajach. Nasi uczniowie mieli możliwość poznać bliżej kulturę, zwyczaje i życie w Gruzji i Egipcie oraz ćwiczyli komunikację w języku angielskim, poznali również podstawowe zwroty w języku arabskim i gruzińskim.
Celem warsztatów jest również przełamywanie barier i szerzenie tolerancji między kulturami poprzez poznanie i rozumienie różnic istniejących między nimi.

Wrażenia uczniów, którzy gościli studentów:

Ania  ( 3GA):
Mieszkała u mnie studentka z Gruzji- Mariam. mieszkam blisko mojego kolegi, który gościł studenta z Egiptu, więc spędzaliśmy czas w większym gronie. to był wspaniały czas, gdyż mogłam ćwiczyć język angielski. Mimo tego, że nie są naszymi rówieśnikami to bedzo dobrze się z nimi rozmawiało. Zabrałam Mariam również do stajni, ponieważ chciała zobaczyć jak jeżdżę na koniu. To był także jej pierwsza jazda na koniu i bardzo jej się podobało. Są dla mnie jak przyjaciele. Jest dużo śmiechu i nie można się nudzić. Dowiedziałam się także wielu rzeczy na temat ich krajów, których nie można znaleźć w przewodnikach.

Kamil ( 3GA)
Moim zdaniem program goszczenia studentów z innych krajów to bardzo dobry pomysł. Dzięki niemu można spotkać interesujących ludzi i dowiedzieć się wielu rzeczy o kulturze innych krajów. Ja gościłem studenta z Egiptu - Bishoya,i jest to jedna z najciekawszych rzeczy jaką robiłem w ostatnim czasie. Polecam to każdemu, kto czuje się wystarczająco odważnie.