Warsztaty "Entomologia - niezwykły świat owadów"

Dnia 11 lutego 2015 roku klasa II b pod opieką pani Bożeny Lewandowskiej udała się do olsztyńskiego uniwersytetu. Celem wyjścia był udział w wykładzie na temat owadów. Zajęcia prowadzone przez Krzysztofa Lewandowskiego składały się z dwóch części. Podczas pierwszej z nich odbyła się prezentacja i prelekcja mająca na celu zaprezentowanie gromady stawonogów, jaką są owady. Po krótkiej przerwie uczniowie mieli możliwość obejrzenia pod binokularem takich okazów jak larwa ważki, nartnik czy choćby chrabąszcz. Następnie pan Lewandowski zaprezentował swoje zbiory zasuszonych owadów. W wielu gablotkach znalazły się między innymi skarabeusze, ćmy oraz piękne motyle.

Taka forma lekcji przypadła uczniom do gustu. Poszerzyli oni wiedzę oraz zostali skutecznie zmotywowani do dalszej pracy.