Projekt społeczny - BYCIE FIT UZALEŻNIA

16  lutego w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie związane z  projektem społecznym
BYCIE FIT UZALEŻNIA organizowanym w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z Teorii".
Na początku uczniowie usłyszeli kilka słów na temat  projektu:
Obecnie coraz większym problemem społeczeństwa zarówno starszego jak i młodszego jest lekceważenie nawyków żywieniowych oraz spadek aktywności fizycznej, który jest jednym z czynników wywołujących choroby np. otyłość. Ludzie żyją w pośpiechu i bardzo często zapominają o podstawowych posiłkach, które są bardzo ważne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Coraz więcej młodzieży nie zwraca uwagi na to co je i prowadzi zły tryb życia. Ogromnym problemem dzisiejszych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest zmniejszająca się z roku na rok liczba  uczniów ćwiczących na lekcjach wychowania fizycznego. W dzisiejszych czasach szczególnie popularna stała się ,,figura modelek" tzn. wychudzona sylwetka. Wiele młodych dziewczyn głodzi się oraz stosuje nieodpowiednie diety, co wpływa na pogłębianie się chorób takich jak anoreksja czy bulimia. Podsumowując lekceważenie powyższych problemów może mieć negatywne skutki w dalszym rozwoju każdego człowieka.
Następnie odbył się występ taneczny w wykonaniu absolwentów naszej szkoły, a mianowicie Rafała Milcewicza oraz Pawła Parciaka. Później zabrała głos Pani Agnieszka Kościjańczuk - nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole oraz dietetyk. Przeprowadziła wykład na temat zdrowego odżywiania i często popełnianych błędów przez społeczeństwo w odżywianiu. Na zakończenie zaprezentowały się 2 grupy taneczne (pod przewodnictwem Rafała Milcewicza) "RDS Świeżaki" oraz "RDS United".
Fotorelacja - Alicja Kosińska (2B gim)
Organizatorami tego przedsięwzięcia są Joanna Gurzęda, Katarzyna Kuryło oraz Magdalena Sznitko. (2A LO). Poniżej załączamy zdjęcia z tego spotkania.