Dzień Kultury Europejskiej

Dzień wiosny? Szkoła??? Oczywiście! Z przyjemnością!!!
Jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Kultury Europejskiej.
Tego dnia wszystkie klasy pierwsze gimnazjum i liceum przygotowały prezentację jednego z europejskich państw.
W tym roku gościliśmy w następujących krajach: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Szwecja, Belgia, Czechy oraz Holandia.
Klasy prześcigały się w pomysłach, wykazały się kreatywnością, talentem kulinarnym czy tanecznym.
Komisja w składzie p.dyrektor Dorota Hołubowska, p. Joanna Kacprzak, p. Elżbieta Pawlak - Szewielińska, p. Ewa Cichocka oraz p. Massimiliano Buonagura była pod wrażeniem wszystkich występów.Miała jednak niełatwe zadanie - musiała wyłonić 3 najciekawsze prezentacje.
W wyniku burzliwych obrad komisja ogłosiła następujący werdykt:
I m-ce Czechy, czyli klasa I F wraz z wychowawcą p. Bożena Lewandowską
II miejsce Hiszpania czyli kl I B wraz wychowawcą p. E. Hopfer
III miejsce Wielka Brytania wraz z wychowawcą p. I. Falkowską
Składamy podziękowania za wsparcie naszej inicjatywy Radzie Rodziców ZSO Nr 7, ambasadom w/w państw, firmie Michelin Olsztyn, firmie Wipasz, Wytwórni Pasz "KEDAR" Beata i Radosław Rafalscy
oraz wszystkim zaangażowanym w konkurs nauczycielom i wychowawcom.
Gratulujemy zwycięzcom i mamy nadzieję,że udowodniliśmy wszystkim malkontentom,że Dzień wiosny+szkoła to wspaniały duet!
                                                                                                                                                                          Agnieszka Idziaszek, Alicja Fresnak