Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Pragnę poinformować że nasi uczniowie z V Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy zajęli trzecie i czwarte miejsce w eliminacjach powiatowych
XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom".
Turniej został rozegrany dnia 8.04.2016 roku w Szkole Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi w Olsztynie.
Celem Turnieju jest propagowanie wiedzy pożarniczej na wszystkich poziomach edukacji: podstawowym, gimnazjum i ponadgimnazjalnym.
Szkoły średnie reprezentowało około 30 uczniów z powiatu olsztyńskiego.

W części pierwszej uczniowie rozwiązywali test obejmujacy 30 pytań - i to on decydował, kto znajdzie się w ścisłym finale Turnieju / pięć osób z najlepszymi wynikami z testu /. Do ścisłego finału zakwalifikowało sie dwoje naszych uczniów: Klaudia Kadzewicz z kl. IIf i Szymon Apanasewicz z kl. IIIc.  W części II - ustnej, uczniowie odpowiadali na pięć pytań. O kolejności miejsc zadecydowała suma punktów zdobyta w części ustnej.
I tutaj Klaudia zajęła III miejsce i Szymon IV.

Gratuluję uczniom dobrych miejsc i nagród rzeczowych, które wręczył Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej brygadier Andrzej Górzyński. Jest to trudny i wymagający Turniej. Najczęściej podium zajmują uczniowie -członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, przygotowywani do Turnieju przez profesjonalistów - zawodowych strażaków. Tym bardziej cieszą miejsca naszych uczniów, którzy nie są członkami OSP.
Dla przykładu podam kilka pytań, jakie zadano uczniom podczas testu:
1)czego dotyczy europejska umowa ADR?
2)jak długo powinno działać awaryjne oświetlenie ewakuacyjne po zaniku oświetlenia podstawowego?.

Krzysztof Rutkowski - nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa.

Zapraszamy do oglądania zdjęć i lektury relacji z turnieju na stronie Komendy Miejskiej PSP w Olsztynie