Wydarzenia 2019/2020

Bicie rekordu w jednoczesnej reanimacji w V LO

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Olsztynie

Kilkuset nauczycieli i pracowników oświaty z województwa warmińsko - mazurskiego spotkało się 11 października 2019 roku w Urzędzie Wojewódzkim z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wśród osób docenionych i nagrodzonych był pan Krzysztof Rutkowski - nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa w naszej szkole.

Ślubuję godnie reprezentować V LO

Tradycji stało się zadość! W piątek 27 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych liceum.

Kolejny sukces sportowców z naszej szkoły!

24 września 2019 roku zielone tereny obok pływalni przy ul. Głowackiego były areną zaciekłej rywalizacji młodzieży w ramachMistrzostw Olsztyna w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Młodzież V LO przejęła symboliczną opiekę nad Pomnikiem Wilnianom - Wilnianie

W ramach Wileńsko - Olsztyńskiej Sztafety Pokoleń 18 września 2019 roku miało miejsce przekazanie przez Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej uczniom naszej szkoły symbolicznej opieki nad Pomnikiem Wilnianom - Wilnianie.

Współpraca z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej

We wtorek 10 września 2019 uczniowie V LO wzięli udział w wycieczce do Lidzbarka Warmińskiego i Rogóża.

Nauczyciel - pasjonat

W dniach 7-8 września 2019 roku w Oleśnicy odbył się 39. Międzynarodowy Konkurs Modeli Redukcyjnych i Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

1 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.