Wydarzenia 2019/2020

Kto ma szansę na pracę w branży IT?

28 listopada 2019 w ramach cyklu spotkań z przedstawicielami świata zawodów gościliśmy w naszej szkole pana Jacka Jarentowskiego – pracownika dynamicznie rozwijającej się na rynku pracy branży IT .

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Dnia 20 listopada 2019 r.obchodzony był w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka.

Współpraca V LO z Wydziałem Bioinżynierii Zwierząt UWM

19 listopada 2019 r. V LO podpisało współpracę z Wydziałem Bioinżynierii Zwierząt Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Spotkanie maturzystów „U Prezydenta”

W czwartek 14 listopada 2019 r. z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Olsztynie w Ratuszu odbyło się spotkanie prezydenta Olsztyna z maturzystami.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA OLSZTYNA LICEALIADY W TENISIE STOŁOWYM 2 razy II miejsce

W piątek (8 listopada) w hali sportowej Zespołu Krytych Obiektów Sportowych przy ul. Głowackiego odbył się turniej o drużynowe mistrzostwo Olsztyna w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2020.

Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 8 listopada 2019 r. zebraliśmy się w auli szkolnej, aby uczcić 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lepiej zapobiegać niż leczyć...

W dniu 8.11.2019 r. odbyło się w szkole spotkanie  informacyjne na temat: „Substancje psychoaktywne oraz konsekwencje zdrowotne ich zażywania”.

"Spotkanie z ważnym filozofem XIX wieku"

29 października 2019 ruszył kolejny sezon Spotkań z filozofami.

1 listopada – PAMIĘTAMY O GROBACH

24 października 2019 r. uczniowie V LO: Weronika Szyłejko z klasy IIf, Mariusz Nalepa z klasy IIa, Kacper Kudosz z klasy IIa i Kornelia Weder - Grygielewicz
z klasy Ipb pod opieką pana Krzysztofa Rutkowskiego pojechali na cmentarz komunalny przy ulicy Poprzecznej, aby przed 1 listopada uporządkować kilka mogił.

Maluchy w akcji

17 października mieliśmy gości ze Szkoły Podstawowej Nr 10 w Olsztynie. Wizyta miała charakter edukacyjny, a młodsi koledzy edukowali się u nas przez zabawę.

Bicie rekordu w jednoczesnej reanimacji w V LO

16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynności Życiowych.

Dzień Edukacji Narodowej w V LO - oryginalnie i wesoło

11 października br. w naszym liceum odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Olsztynie

Kilkuset nauczycieli i pracowników oświaty z województwa warmińsko - mazurskiego spotkało się 11 października 2019 roku w Urzędzie Wojewódzkim z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wśród osób docenionych i nagrodzonych był pan Krzysztof Rutkowski - nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa w naszej szkole.

Ślubuję godnie reprezentować V LO

Tradycji stało się zadość! W piątek 27 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych liceum.

Kolejny sukces sportowców z naszej szkoły!

24 września 2019 roku zielone tereny obok pływalni przy ul. Głowackiego były areną zaciekłej rywalizacji młodzieży w ramachMistrzostw Olsztyna w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Młodzież V LO przejęła symboliczną opiekę nad Pomnikiem Wilnianom - Wilnianie

W ramach Wileńsko - Olsztyńskiej Sztafety Pokoleń 18 września 2019 roku miało miejsce przekazanie przez Towarzystwo Przyjaciół Wilna i Ziemi Wileńskiej uczniom naszej szkoły symbolicznej opieki nad Pomnikiem Wilnianom - Wilnianie.

Współpraca z Towarzystwem Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej

We wtorek 10 września 2019 uczniowie V LO wzięli udział w wycieczce do Lidzbarka Warmińskiego i Rogóża.

Nauczyciel - pasjonat

W dniach 7-8 września 2019 roku w Oleśnicy odbył się 39. Międzynarodowy Konkurs Modeli Redukcyjnych i Mistrzostwa Polski Modeli Kartonowych.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

1 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.