Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w V LO

3 września 2018 roku punktualnie o godzinie 9.00 w auli szkolnej odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów V Liceum Ogólnokształcącego im. Wspólnej Europy w Olsztynie..

Za nami dwa miesiące wspaniałych, beztroskich wakacji. Nie tak łatwo jest nam pożegnać plaże tonące w słońcu, błękit nieba, górskie ścieżki wśród zielonych lasów, szalone przygody i wakacyjnych przyjaciół.

Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji
i rozpoczęciem roku szkolnego. Jednak pamiętajmy, że nie zawsze tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 roku.
O świcie wojska niemieckie zaatakowały Polskę. W świadomości Polaków wybuch II wojny światowej był początkiem najtragiczniejszych wydarzeń, nie tylko w historii naszego państwa, ale całego świata.

Pamiętając o przeszłości, mamy też na uwadze przyszłość, a ta zależy od nas.

Minął czas wypoczynku i teraz czeka nas sporo pracy. Dlatego dziś uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny 2018/2019 – tymi słowami przywitali gości prowadzący uroczystość uczniowie klasy 2 A –
Ola Kaczyńska i Bartek Tekielski.

W imieniu pani dyrektor Anny Struk przywitała uczniów, nauczycieli i rodziców pani wicedyrektor Dorota Hołubowska, która przekazała pierwszoklasistom wiele ciepłych słów, życząc im, by wykorzystali piękny okres w swoim życiu na rozwój i doskonalenie osobowości, a swoimi osiągnięciami służyli także społeczności szkolnej.  Odczytała również list od prezydenta miasta, a także przedstawiła uczniom klas pierwszych ich wychowawców. Kilka cennych rad życiowych w swoim przemówieniu przekazał pierwszoklasistom także Przewodniczący Rady Rodziców pan Artur Kamiński. W imieniu uczniów głos zabrała Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Gabriela Olewniczak.

Po części oficjalnej nastąpiła krótka część artystyczna, której głównym zadaniem było przybliżenie pierwszoklasistom ich nowej szkoły oraz utwierdzenie ich w przekonaniu, że wybór, którego dokonali, był właściwy. Uczniowie obejrzeli film promujący V LO pt. „Z nami osiągniesz sukces”. Ponieważ nasza szkoła może pochwalić się wyjątkowo dużym wyborem języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański) wyświetlono także prezentację multimedialną (z porywającym do tańca podkładem muzycznym i komentarzem autorki – Oli Selwon), ukazującą piękne kraje europejskie, w których porozumiewamy się językami nauczanymi w naszej szkole.
Uroczystość przygotowała klasa 2A pod opieką pani Beaty Czerwińskiej-Dankowskiej.