Targi Akademia i Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego

Jak co roku wiosną nasi  maturzyści odwiedzają uczelnie, które  organizują na swoich wydziałach  Dni Otwarte. Uczniowie mają wtedy okazję poznać bliżej: funkcjonowanie szkół wyższych , organizację zajęć i wykładów czy też ofertę edukacyjną proponowaną przez dany uniwersytet. W tym roku młodzież pojechała do Gdańska. Sprawozdanie z tego wydarzenia przygotowała uczennica klasy 3d-Jadwiga Antonowicz:

„ 19 marca 2019 roku pojechaliśmy na wycieczkę na Dzień Otwarty Uniwersytetu Gdańskiego Naszymi opiekunkami były panie:. Ewa Cichocka, Izabela Falkowska i  Anna Klepacka. Nas-maturzystów było ponad trzydziestu(większość z klasy 3D). Wyjazd spod Carrefoura był o godzinie 7:00 .Punktualnie ruszyliśmy autokarem w drogę do Gdańska. Czekała  nas 2,5 godzinna podróż, podczas której większość jeszcze spała. Na miejsce przybyliśmy około godziny 9:30. Pierwszą atrakcją  naszej wycieczki było zwiedzanie Wydziału Nauk Społecznych .Przewodniczkami po obiekcie były: pracownica uczelni oraz nasza absolwentka-Aleksandra Waszkiewicz. Przedstawiły nam główne informacje na temat kierunków społecznych oraz zapoznały z ofertą edukacyjną. O 11.00 wzięliśmy udział w bardzo ciekawym wykładzie dra Pawła Łuczeczko z Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa pod tytułem "Socjologia, głupcze". W tym czasie pani Falkowska z kilkoma uczennicami udały się na Wydział Filologii (polskiej i skandynawskiej),gdzie zwiedziły obiekt oraz wzięły udział  w warsztatach dotyczących historii plakatu oraz afiszu prowadzonych przez pracownika naukowego. Od godz.12.30 uczestniczyliśmy w Targach Edukacyjnych, na których mieliśmy okazję poznać wiele stanowisk  reprezentujących główne kierunki studiów na Uniwersytecie Gdańskim( m.in: Dziennikarstwo i komunikację społeczną, Bezpieczeństwo narodowe ,Socjologię itp..). Zapoznaliśmy się   tez z ofertą edukacyjną innych polskich uczelni, m.in. Wojskowej Akademii Technicznej, Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu czy SGH. Na koniec  naszego pobytu w Campusie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej. Chwilę wolnego czasu wykorzystaliśmy na odpoczynek .Zjedliśmy obiad w studenckim barze i ruszyliśmy do Sopotu na Wydział Ekonomiczny UG., po którym oprowadzili  nas  studenci  trzeciego roku. Pokazali nam kilka sal, w których odbywają się  ćwiczenia  praktyczne, aulę oraz sale wykładowe. Ponadto przedstawili nam zalety studiowania na tym wydziale i podkreślili, że absolwenci tego kierunku są bardzo poszukiwani na rynku pracy. Wielu z nas zostało zachęconych do skorzystania z  ich oferty edukacyjnej. To był nasz ostatni punkt wycieczki. Z Gdańska wyjechaliśmy o godzinie 17.00, a w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w McDonaldzie, długo wyczekiwanym przez nas- głodnych trzecioklasistów. Szczęśliwi, rozbawieni  i rozśpiewani wróciliśmy do Olsztyna około godziny 20:00."

Wyjazd do Gdańska na Dni Otwarte UG maturzyści oceniają jako niezwykle wartościowy. Wielu z nich poszerzyło swoją wiedzę  na temat różnych kierunków studiów, jakie mają w swojej ofercie edukacyjnej polskie uczelnie. Bezpośrednie zetknięcie się uczniów ze środowiskiem akademickim, uczestnictwo w targach oraz wykładach na pewno pomogą  im w wyborze studiów.