„Ostatni dzwonek” klas maturalnych

27 kwietnia (piątek) odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych. Było podniośle i wzruszająco... Po powitaniu przez prowadzących, głos zabrała pani Dyrektor Anna Struk , która w przemówieniu podkreśliła wagę wydarzenia symbolicznie kończącego ważny etap życia absolwentów liceum. Zwróciła uwagę na jego emocjonalny wydźwięk łączący radość z osiągniętych szkolnych sukcesów, smutek rozstań i ciekawość tego co przed nami. Życzyła powodzenia na zbliżającym się egzaminie maturalnym i mądrych wyborów w dorosłym życiu.

Z życzeniami sukcesu na egzaminie dojrzałości, studiach i w przyszłym życiu zawodowym wystąpił przewodniczący Rady Rodziców pan Artur Kamiński. Głos zabrała również nowa przewodnicząca Samorządu Szkolnego Gabriela Olewniczak, która podkreśliła, jak szybko mija czas oraz wyraziła tęsknotę związaną z rychłym rozstaniem, którą odczuliśmy już tego dnia. Następnie prowadzące (Julia Godlewska i Ewa Guziak) podziękowały odchodzącemu przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego Januszowi Noskowi za zaangażowanie w współtworzenie naszej szkoły.

Wzruszającym punktem programu było wręczenie wyróżnień absolwentom, którzy swym talentem, wiedzą i umiejętnościami zasłużyli na szczególne wyróżnienie. W licznym gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie najpilniejsi, którzy otrzymali świadectwo z czerwonym paskiem, laureaci konkursów oraz wybitni sportowcy i wolontariusze.

Organizatorzy zadbali tego dnia o stosowną oprawę artystyczną. Klasa 2D liceum przygotowała grę pt. „Szkoła na piątkę”, w której brali udział wszyscy zgromadzeni w auli szkoły goście. Teleturniejowi towarzyszyło dużo śmiechu i zabawy. Następnie na scenie wystąpił  uczeń klasy drugiej Mikołaj Mat Matejko wraz z grupą taneczną ,,No Ogar Crew". Część artystyczną zakończył występ - niespodzianka absolwentki naszego liceum Natalii Mularonek, która w pięknej interpretacji wykonała utwór Grażyny Łobaszewskiej "Czas nas uczy pogody" oraz piosenkę Adele - "When We Were Young". Na zakończenie uroczystości tegoroczni maturzyści usłyszeli ostatni w szkolnym życiu dzwonek. Po uroczystości absolwenci udali się do klas z wychowawcami, gdzie otrzymali świadectwa ukończenia szkoły ponadgimnazjalnej.

Julia Godlewska i Natalia Stopyra