V LO na podium XIII Wojewódzkiego Turnieju Sportowo-Obronnego

W piątek 9 listopada z okazji Święta Niepodległości odbył się  XIII Wojewódzki Turniej Sportowo – Obronny pod honorowym patronatem : wojewody, marszałka sejmiku wojewódzkiego i prezydenta miasta. Zawody rozgrywały się w dwóch miejscach:  na strzelnicy LOK-u i na terenie jednostki wojskowej mieszczącej się przy ulicy warszawskiej. Zgodnie z regulaminem w turnieju uczestniczą 3- osobowe zespoły ( plus zawodnik rezerwowy ), których umiejętności strzeleckie są sprawdzane   w pierwszej części rywalizacji. Zawodnicy z odległości 10 metrów, w pozycji stojącej,  bez podpórki  oddają strzały z broni pneumatycznej  (3  próbne i 10 ocenianych).  W drugiej części uczniowie piszą test sprawdzający wiedzę historyczną obejmującą lata 1915 - 1923 ( okres narodzin i odbudowy państwa polskiego ), w trzeciej  natomiast rywalizują  w  wieloboju sprawnościowym- biegu po kopercie, biegu 10x10 i sztafecie  zręcznościowej. Uzyskana przez wszystkich członków zespołu   suma punktów decyduje o klasyfikacji generalnej.

W zawodach w tym roku  naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Klaudia Albrechczyńska (IIIf), Mateusz Korgul i Adam Siemianowski (IIIc) oraz  Kacper Pocztarski (IIe), którzy doskonale poradzili sobie z rozwiązywaniem testu z historii Polski –zespołowo i indywidualnie  wygrali   tę część  turnieju, otrzymując w nagrodę  puchar od Marszałka Sejmiku Wojewódzkiego Pana Gustawa Marka Brzezina. Sukcesem naszych uczniów  zakończyła się również rywalizacja sportowa w   wieloboju( I miejsce  indywidualnie i II lokata jako  zespół) . Naszym zwycięzcom   wręczono puchar od  dyrektora OSIR-u. Ostatecznie  w  klasyfikacji generalnej turnieju nasza grupa zajęła II miejsce, przegrywając  w rywalizacji z zespołem z Bartoszyc. Zawodnicy z VLO  otrzymali w nagrodę  : piękny puchar ufundowany przez Pana Wojewodę Artura Chojeckiego,  medale oraz nagrody rzeczowe.

Gratulujemy zespołowi oraz  opiekunowi Krzysztofowi Rutkowskiemu  sukcesu w turnieju, który nie tylko pięknie wpisuje się w obchody Narodowego Święta Niepodległości , ale też utrwala wiedzę historyczną i kształci sprawności fizyczne i umiejętności obronne młodzieży.