„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

27 listopada także i nasza młodzież przyczyniła się do tego uśmiechu.
W związku z Dniem Pluszowego Misia młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Olsztynie zbierała przez dwa tygodnie pluszowe misie oraz inne zabawki, aby móc rozpromienić chociaż na chwilę szarą szpitalną codzienność chorych dzieci.

Wspólnie z wolontariuszami Fundacji Mam Marzenie, policjantami z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz Stowarzyszeniem Leśny Cross w Morągu odwiedziliśmy małych pacjentów w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie i przekazaliśmy wszystkim dzieciom fantastyczne, kolorowe pluszaki. Tym sposobem sprawiliśmy, że na ich obolałych buziach chociaż na chwilę zagościł spontaniczny i szeroki uśmiech.

„Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas” (Flora Edward).

Nasi uczniowie po raz kolejny okazali wielkie serce i z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do akcji charytatywnej Fundacji Mam Marzenie.

O potrzebie takich akcji świadczy fragment wiadomości SMS, którą otrzymała fundacja od pracownika szpitala po naszej wizycie. (tekst SMS w załączniku).

Zdjęcia publikujemy dzięki uprzejmości pana Przemysława Kubiaka z Fundacji Mam Marzenie.

Dziękujemy.

Organizatorzy: Eliasz Rafalski, Agnieszka Idziaszek