Wizyta wicemera Chateauroux w VLO

Dnia 17 stycznia 2019 roku gościliśmy w naszej szkole : wicemera Châteauroux we Francji - Pana Jean-Yves Hugon ,dyrektora biura promocji Urzędu Miasta –Pana Krzysztofa Otolińskiego oraz Panią Katarzynę Winter, która jest  odpowiedzialna za partnerstwo miast.  Celem wizyty było poznanie szkoły i omówienie planów przyszłej wymiany pomiędzy VLO a Liceum im. Piotra i Marii Curie w Châteauroux.  W ciągu 2-godzinnego pobytu goście poznali naszą placówkę, obejrzeli fragment musicalu przygotowanego przez uczniów VLO na finał WOŚP oraz  uczestniczyli w spotkaniu z młodzieżą uczącą się języka francuskiego. Zwiedzili także kompleks  sportowy,który zrobił na nich duże wrażenie.Podczas spaceru po boisku szkolnym ,przy  kortach tenisowych goście  mieli okazję uczestniczyć w  karmieniu drapieżnych ptaków, o których  niezwykle ciekawie opowiadał Pan Maciej Łojko. Na koniec wizyty gospodarze i goście  wymienili się  drobnymi  upominkami,  a Pana Hugon wpisał się do kroniki szkolnej, upamiętniając swój pobyt w naszej szkole.

Czas na podsumowanie spotkania....Gościom bardzo podobała się nasza szkoła, jednak największe wrażenie zrobili na nich utalentowani tanecznie i wokalnie uczniowie VLO.Pan Jean-Yves Hugon, wzruszony gorącym przyjęciem ,podziękował za wizytę i zadeklarował pomoc w nawiązaniu współpracy między  liceum w Châteauroux a  naszą szkołą. I dotrzymał słowa... W czasie ferii zimowych (29 stycznia 2019)Pani Anna Michałowska-Reise (nauczycielka języka francuskiego)  pojechała z rewizytą do Châteauroux, gdzie została bardzo ciepło przyjęta w ratuszu przez wicemera i jego współpracowników.Odwiedziła też Liceum im. Piotra i Marii Curie oraz spotkała się z Panią Dyrektor, z którą przeprowadziła rozmowę na temat  koncepcji przyszłej współpracy.Ustalono, że  w I połowie czerwca delegacja grona pedagogicznego francuskiego liceum odwiedzi VLO.Czekamy zatem na tę wizytę, która rozpocznie  pierwszą w historii naszej placówki wymianę ze szkołą partnerską z Francji. Nie byłoby to możliwe bez  pomocy wielu osób, które zaangażowały się w przygotowanie wizyty Jean-Yves Hugon. Szczególne  podziękowania należą się: Pani Annie Michałowskiej-Reise, inicjatorce pomysłu wymiany, Pani Dyrektor Annie Struk, która pomogła w  nawiązaniu kontaktu i organizacji wizyty gości, Panu Massimiliano Buonagura i Pani Agnieszce Kościjańczuk, opiekunom młodzieży przygotowujacej występy, Panu Maciejowi Łojko za ciekawą prezentację drapieżnych  ptaków, Pani Ewie Cichockiej odpowiedzialnej za fotorelację ze spotkania oraz Samorzadowi Uczniowskiemu i  wszystkim artystom, których występy wokalno-muzyczne bardzo przypadły do gustu gościom.