ZADBAĆ O ZIEMIĘ – WYBRAĆ CIEKAWE STUDIA – ZNALEŹĆ PRACĘ

W poniedziałek 1 kwietnia w auli szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas maturalnych oraz klas z rozszerzoną biologią z przedstawicielami Wydziału Nauk o Środowisku UWM w Olsztynie.

Swoją obecnościązaszczycili nas: dr inż. Anna Wiśniewska, dr Aneta Omelan oraz  dr hab. inż. Marcin Dębowski -  prof.UWM.  Wykładowcy szczegółowo przedstawili naszym uczniom kierunki studiów na tym wydziale. Bardzo ciekawie opowiedzieli o turystyce i rekreacji, inżynierii środowiska
i rybactwie. Omówili również kryteria przyjęć, warunki studiowania i - co najważniejsze - pokazali możliwości pracy po studiach.

Wszyscy wiemy, że o środowisko trzeba dbać nie tylko we własnym gospodarstwie domowym.  Zanieczyszczenie i urbanizacja powodują potrzebę coraz większej dbałości  o naszą planetę. Należy to robić systemowo i w sposób zorganizowany. W związku z tym pracy dla absolwentów tego wydziału nie brakuje. O tym będą mogli przekonać się nasi uczniowie, jeśli wybiorą taki kierunek studiów.