XX Wojewódzki Konkurs Piosenki Europejskiej w V LO

5 kwietnia odbył się w naszej szkole finał XX Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej. Impreza wpisuje się w europejskie tradycje liceum imienia Wspólnej Europy, a XX edycja konkursu miała wyjątkową jubileuszową oprawę - był tort i honorowi goście. W wydarzeniu wzięli udział m.in. Urszula Pasławska – poseł RP, Sylwia Jaskulska – wicemarszałek województwa, Ewa Kaliszuk –wiceprezydent Olsztyna, Jerzy Przyborowski –prorektor UWM, Halina Ciunel, Marian Zdunek – olsztyńscy radni, dyrektorzy olsztyńskich szkół i przewodniczący lokalnych rad osiedli. Dodatkową atrakcją były pokazy grup tanecznych z Pałacu Młodzieży i ognisty jivew wykonaniu licealistów – Ingi Balbuzy i Tomasza Senetry. Patronat nad wydarzeniem objąłPrezydent Olsztyna. Wydarzeniewspółorganizowane z Instytutem Muzyki UWM i olsztyńskim Pałacem Młodzieżyco roku przyciąga rzesze zainteresowanych. Na tegoroczną edycję zgłosiło się 140 uczestników z całego województwa. Dwa dni trwały eliminacje półfinałowe, które wyłoniły 20 najlepszych wokalistów. Śpiewano w kilku językach starego kontynentu, a poziom artystyczny zdobył uznanie publiczności i jurorów.

Jury w składzie: Iwona Łazicka-Pawlak – dyrektor Pałacu Młodzieży, Leszek Szarzyński – dyrektorInstytutu UWM, Grzegorz Lewandowski – wykładowca UWM, Łukasz Przyborowski – zespół ENEJ, Patrycja Jackowska-Kunert – wokalistka, Basia Raduszkiewicz– wokalistka wyłoniło tegorocznych zwycięzców.

Laureaci XX Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Europejskiej:

GRAND PRIX – Aleksandra Jeznach  - ZSO w Kętrzynie

I MIEJSCE – Oktawia Bernaś -  SP Nr 1 w Ornecie

II MIEJSCE – Wiktoria Barchańska - Pałac Młodzieży w Olsztynie

III MIEJSCE – Anastazja Maciąg – SP Nr 2 w Olsztynie

IV MIEJSCE – Kornelia Wójcik – IV LO w Olsztynie

Nagroda Dyrektora V LO za najlepsze wykonanie piosenki w języku obcym - Wiktoria Barchańska - Pałac Młodzieży w Olsztynie

Nagroda Dyrektora Pałacu Młodzieży za osobowość artystyczną - Wiktoria Barchańska - Pałac Młodzieży w Olsztynie

Nagroda Dyrektora Instytutu Muzyki UWM za najlepsze wykonanie piosenki polskiej - Kornelia Wójcik – IV LO w Olsztynie

WYRÓŻNIENIA:

Duet wokalny: Dominika Dąbrowska, Oliwia Knoblauch – SP w Lubawie

Aleksandra Bielak – GOKiR Wilkasy

Zofia i Barbara Zielonka - Pałac Młodzieży w Olsztynie

Maria Szwed - Pałac Młodzieży w Olsztynie

Sandra Stadnik – ZSO w Kętrzynie

Aleksandra Bonus – Pałac Młodzieży w Olsztynie

Sukces wydarzenia to praca zespołu ludzi - organizatorów.  Szczególne podziękowania z ramienia szkoły należą się:

Joannie Kacprzak (główny koordynator) , Massimiliano Buoanagurze, Annie Michałowskiej-Reise i Jolancie Moszczyńskiej.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z uroczystości, których autorką jest uczennica klasy 2D Maja Kucner.

Na portalu Olsztyn24 znajduje się obszerna relacja z wydarzenia: