Wita Was "Piątka z klasą"!

Dzień Otwarty to okazja do zaprezentowania tego, czym każda szkoła chciałaby się pochwalić przed swoimi przyszłymi uczniami i ich rodzicami.
W tym roku ten dzień zorganizowaliśmy w sobotę - 11 maja.
Budynek udekorowany balonami i kolorowym banerem z napisem "Wita Was Piątka z klasą!" już od wejścia zachęcał do zapoznania się z naszą bogatą ofertą, nie tylko przecież edukacyjną. Punktualnie o 10.00 pojawiły się tłumy, które z trudem mogły się pomieścić w przestronnej auli.  Pani Dyrektor bardzo serdecznie powitała wszystkich gości i przedstawiła największe atuty naszej szkoły. Powiedziała o naukowej, ale i artystycznej atmosferze, jaka tu panuje, o możliwościach rozwijania pasji i zainteresowań, a także przedstawiła ofertę edukacyjną na przyszły rok szkolny. Następnie swoich młodszych kolegów powitała Gabriela Olewniczak, już absolwentka naszej szkoły, do niedawna Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Zapowiedziała występ solistki Mai Kucner oraz niezawodnej grupy artystycznej  w  jej musicalowej odsłonie. Te występy spotkały się z gromkimi brawami publiczności. Następnie przyszli uczniowie i ich rodzice zostali podzieleni na grupy i udali się na zwiedzanie szkoły.

W pracowni chemicznej młodzież pod czujnym okiem pani Magdy Gołaszewskiej wykonywała różnorodne doświadczenia chemiczne. Stoiska językowe kusiły słodyczami w zamian za dobrze rozwiązane quizy i wygrane konkursy. Dziewczęta z kółka psychologicznego prowadzonego przez panią Agnieszkę Janik-Lasmanowicz testowały osobowość za pomocą kolorów.

W pracowni biologicznej na gości czekała, wraz z uczniami, pani Bożena Lewandowska, która zaprezentowała unikalną kolekcję eksponatów – osobliwości świata przyrody. Pani Joanna Szwajkowska przedstawiła z kolei zbiory biblioteczne, zaś pani Grażyna Drohomirecka, jak zwykle wesoło i tanecznie, zachęcała do nauki języka hiszpańskiego.

Obiekty sportowe też były przygotowane na przyjęcie zwiedzających. Pan Krzysztof Rutkowski reklamował naszą strzelnicę jako jedyną w szkołach ogólnokształcących i prezentował nowe modele broni strzeleckiej.  W sali do tenisa stołowego odbył się  pokaz ratownictwa medycznego szkolnej grupy PCK . Pani  Agnieszka Kościjańczuk opowiedziała o zdrowym odżywianiu i zajęciach fitness, natomiast panowie Leszek Konarzewski i Piotr Stasiewicz przedstawili bogatą ofertę zajęć sportowo- rekreacyjnych.

Można było również zajrzeć do pracowni plastycznej i obejrzeć piękne prace powstałe pod kierunkiem pani Joanny Kacprzak.

Na zewnątrz czekał na młodzież pan Maciej Łojko, trener tenisa ziemnego,  który zaprezentował słynną już kolekcję ptaków.

Nad przebiegiem całej imprezy czuwała pani Joanna Niedzielska.
Po podsumowaniu okazało się, że odwiedziło nas blisko 400 osób nie tylko z olsztyńskich szkół, ale i z województwa.

Wszyscy byli szkołą zachwyceni. Czekamy na nich we wrześniu!