Akcja „JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM”

W piątek 7 czerwca uczniowie klas 3d gimnazjum wraz z panią Beatą Czerwińską - Dankowską  oraz 1a liceum z panią Danutą Wilczyńską wzięli udział w ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo pod hasłem: „Jak nie czytam, jak czytam”.

Podstawowym celem tego przedsięwzięcia jest bicie rekordu w masowym czytaniu, ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki, aby uczniom kontakt z lekturą kojarzył się z relaksem i rozrywką.

W tym dniu spotkaliśmy się w plenerze na placu przed szkołą, by w gronie koleżanek i kolegów w niecodziennych okolicznościach poczytać przyniesione ze sobą książki. Była to doskonała okazja, by podpatrzeć, jakie lektury wybierają uczniowie, podzielić się wrażeniami oraz porozmawiać na temat zainteresowań czytelniczych. Świetnie się złożyło, że pogoda sprzyjała takiemu wyjściu i można było także docenić wspaniałe walory terenów zielonych na terenie naszej szkoły.

Organizatorką akcji była pani Joanna Szwajkowska.