Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 w V LO

W środę 19 czerwca 2019 roku o godz. 11.30 w auli odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Uczestniczyli w nim uczniowie klas I i II liceum oraz ich rodzice, a także dyrekcja i  grono pedagogiczne. Nadszedł długo oczekiwany czas odpoczynku i realizacji wakacyjnych planów. Zanim to jednak nastąpiło, mieliśmy w czasie tego spotkania okazję do podsumowania  naszych wspólnych działań, ciężkiej pracy i refleksji nad tym, co możemy w przyszłym roku szkolnym zrobić jeszcze lepiej. Jednak przede wszystkim mieliśmy sporo powodów do dumy, bo bardzo wielu uczniów uzyskało świetne noty (średnią powyżej 4,75 i świadectwo z wyróżnieniem otrzymało 44 uczniów).

Część oficjalną uroczystości jak zawsze rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnów. Następnie głos zabrała pani dyrektor Anna Struk, która pogratulowała uczniom wyróżnionym, a także podziękowała wszystkim za trud włożony w samodoskonalenie i poszerzanie horyzontów. Zwróciła też uwagę, by rozsądnie cieszyć się wakacjami i zachować zasady bezpiecznego wypoczynku. W imieniu  uczniów głos zabrał Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kamil Tomczuk.

Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody najlepszym uczniom w szkole. Byli to :

Aleksandra Soszyńska z kl. 2 e, która uzyskała najwyższą średnią
w szkole (5,67) i została wytypowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Magdalena Jóźwik z kl. 2 c (średnia 5,56)

Oskar Kołoszko z kl. 1 c (średnia 5,56)

Potem wychowawcy klas wręczyli swoim wychowankom nagrody oraz świadectwa z wyróżnieniem za najlepsze wyniki w nauce. Osobiście gratulowała im także pani dyrektor.

Przyszedł czas na nagrody i wyróżnienia w konkursach. Puchary, medale, dyplomy oraz książki otrzymali zwycięzcy VI Turnieju Strzeleckiego o Puchar Szkoły, a także najprężniej działające osoby ze Szkolnego Koła PCK. Uczniów uhonorował pan Krzysztof Rutkowski.

Nagrodę otrzymał także uczeń kl. 1 b Adam Konwicki za szczególne osiągnięcie, jakim było zdobycie 100% frekwencji w ciągu całego roku szkolnego. Doceniła go wychowawczyni pani Ewa Muszyńska.

Wyróżnieni i nagrodzeni zostali także uczniowie, którzy szczególnie zaangażowali się w życie szkoły i poświęcili swój wolny czas na promowanie jej  wizerunku. Byli to: Aleksandra Kaczyńska, Tomasz Senetra, Maja Kucner,  Kamila Zyser, Łukasz Drozdowski, Jakub Godlewski i Julia Sydonowicz. Nagrody wręczyli im pani Agnieszka Kościjańczuk, pani Ewa Cichocka i pan Massimiliano Buonagura.

Po długiej części oficjalnej przyszła kolej na część artystyczną. Mogliśmy – oglądając przygotowany film - przypomnieć sobie ważne wydarzenia z życia szkoły, jakie miały miejsce przez cały rok. Była to świetna okazja do wspomnień i  podsumowań. Następnie czas umiliły nam piosenki w wykonaniu Mai Kucner  oraz taniec Kingi Łotysz.

Na zakończenie prowadzący życzyli wszystkim udanych wakacji i zaprosili uczniów do spotkań z wychowawcami. Wszyscy w radosnym nastroju udali się do klas.

Uroczystość przygotowali i poprowadzili uczniowie z kl. 2 b pod kierunkiem pani Agnieszki Idziaszek.