Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

1 września 2019 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020.

Apel przygotowali uczniowie klasy IIa LO pod kierunkiem Pana Piotra Targońskiego. Po tym, jak wybrzmiały strofy Mazurka Dąbrowskiego i Ody do radości, Pani Dyrektor Anna Struk w ciepłych słowach powitała, po dwumiesięcznej wakacyjnej  przerwie, zgromadzonych na auli uczniów oraz rodziców, życząc udanego roku szkolnego.  Następnie przemówił Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Robert Więcek oraz głos zabrał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego.

Zebrani w auli uczniowie, nauczyciele i rodzice obejrzeli krótki film dokumentalny, przygotowany przez historyka - p. Piotra Targońskiego, a poświęcony kampanii wrześniowej 1939 roku w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

Po części oficjalnej drugoklasiści zaprezentowali występ artystyczny, na który składał się skecz pt. „Zastępstwo z księdzem” zapożyczony z kabaretu „Czesuaf” a  zgromadzoną publiczność swym głosem oczarowała  Żaneta Żokowska.

Ten humorystyczno – artystyczny  akcent zakończył inaugurację nowego roku szkolnego.

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów  oraz zapału w zdobywaniu wiedzy, a nauczycielom wyrozumiałości i cierpliwości.