Ślubuję godnie reprezentować V LO

Tradycji stało się zadość! W piątek 27 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych liceum. Z racji podwójnego rocznika, nastąpiły po sobie dwie uroczystości: najpierw ślubowali uczniowie kończący szkołę gimnazjalną, a następnie ci, którzy ukończyli szkołę podstawową.
Część oficjalna rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły, po czym wybrzmiały hymny. Następnie głos zabrała pani dyrektor Anna Struk, która powitała serdecznie nowych licealistów, także zapoznała ich z prawami i obowiązkami uczniów V LO. Opowiedziała także o funkcji szkoły w ich życiu, ale też przestrzegła przed nieodpowiednim zachowaniem. Następnie o możliwościach i przyszłości pięknie wypowiedział się przewodniczący Rady Rodziców pan Robert Więcek. W imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrała Julia Sydonowicz, życząc zgromadzonym dużo siły w codziennych wyzwaniach. Najważniejszym wydarzeniem piątkowej uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły przez gospodarzy klas pierwszych.
Tym zakończyła się część oficjalna.
W części artystycznej swój talent wokalny zaprezentowała Julia Zawadzka z klasy 2C, a po niej w rytmie hip-hopu zatańczyły Julia Gwozdowska z klasy 2C i Marlena Daniszewska z klasy 1E. W dalszej kolejności widzów oczarowała Martyna Wróbel z klasy 1C, a także trio złożone z Laury Kadzewicz, Agaty Jasińskiej i Patryka Bryczewskiego z klasy 1F.
Piękny występ dali również Michał Ziniewicz z 1PA i Mikołaj Kreft z 1PA. Artyści otrzymali głośne brawa.

Uroczystość ślubowania została przygotowana przez klasę 2C pod kierunkiem pani Julity Cichockiej.