Bicie rekordu w jednoczesnej reanimacji w V LO

16 października to Europejski Dzień Przywracania Czynności Życiowych. Z tej właśnie okazji, jak co roku, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zorganizowała akcję, polegającą na jednoczesnym wykonywaniu RKO nieprzerwanie przez 30 minut,  od 12:00 do 12:30, przez ludzi w całej Polsce. Jest to chlubny rekord, zwłaszcza że  Polska jest pierwszym krajem, w którym wprowadzono naukę podstawowych czynności ratujących życie na tak ogromną skalę.

W zeszłym roku w akcji wzięło udział ponad 115 tysięcy uczestników. W tym roku, tak jak w latach wcześniejszych, mogliśmy liczyć na wielką pomoc ze strony uczniów, nauczycieli, dyrekcji i innych pracowników V LO. Koordynatorem akcji była Pani Beata Rafalska przy wsparciu Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej FENI, Ochotniczej Straży Pożarnej w Bartągu oraz wolontariuszy naszego liceum.

Szczególne podziękowania składamy uczniom Szkoły Podstawowej nr 29, którzy dołączyli z nami do akcji. Cieszymy się tak liczną frekwencją podczas tego wydarzenia i mamy nadzieję na równie udane świętowanie Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Życiowych już za rok!