Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Olsztynie

Kilkuset nauczycieli i pracowników oświaty z województwa warmińsko - mazurskiego spotkało się 11 października 2019 roku w Urzędzie Wojewódzkim z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wśród osób docenionych i nagrodzonych był pan Krzysztof Rutkowski - nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa w naszej szkole.
Z nauczycielami spotkali się między innymi: wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, warmińsko-mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki, wiceprezydent Olsztyna Ewa Kaliszuk, a także posłowie ziemi warmińsko-mazurskiej.
Były przemówienia i podziękowania skierowane do wszystkich nauczycieli, były też życzenia dalszych sukcesów w pracy z uczniami i wychowankami.
W części artystycznej z pięknym programem muzycznym wystąpiła młodzież ze Szkoły Muzycznej w Olsztynie.

Podobna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyła się 15 października 2019 r. w olsztyńskim ratuszu. Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz uhonorował swoimi nagrodami kilkudziesięciu wyróżniających się pedagogów z terenu naszego miasta: nauczycieli przedszkoli, szkół podstawowych, szkół średnich oraz dyrektorów szkół.

Nagrodą Prezydenta uhonorowano też nauczyciela, który od wielu lat uczy w naszej szkole- pana Krzysztofa Rutkowskiego.