Akcja Campus France w Polsce - w naszej szkole!!!

Instytut Francuski, Ambasada Francji w Polsce, agencja Campus France oraz korespondenci Campus France wraz z polskimi liceami, uczelniami oraz Alliance Française w Polsce zorganizowali  siódmą edycję Dni Campus France - wszystko o studiach we Francji.

W tym roku, po raz pierwszy nasza szkoła włączyła się w akcję Campus France i we współpracy z Centrum Polsko-Francuskim w Olsztynie, zorganizowała spotkanie z p. Elizę Łuczyńską – koordynatorką Campus France w Polsce oraz p. Anną Makowską z Centrum Polsko-Francuskiego w Olsztynie. Wydarzenie odbyło się w dniu 6.12.2019 roku w auli szkolnej i było otwarte dla uczniów i nauczycieli olsztyńskich liceów oraz studentów UWM.

W trakcie spotkania uczestnicy uzyskali szczegółowe informacje o studiach we Francji, podwójnych dyplomach polsko-francuskich oraz stypendiach rządu francuskiego (wnioski można wysyłać do 7 marca 2020 r.) Podczas wydarzenia zaprezentowane zostały również perspektywy rozwoju zawodowego oferowane przez firmy francuskie działające na rynku polskim, które zainteresowane są rekrutacją osób posługujących się językiem francuskim. Spotkanie zakończył quiz z zakresu omawianej tematyki, którego zwycięzcy otrzymali pamiątkowe upominki. Centrum Polsko-Francuskie zadbało o klimat wydarzenia i ufundowało przepyszne, świeżutkie rogaliki francuskie.