Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

W dniu 17.12.2019 klasa IIf  pod opieką wychowawczyni Bożeny Lewandowskiej i przy współpracy z Samorządem Uczniowskim przedstawiła tradycje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Duży udział w tym przedsięwzięciu miała także Pani Joanna Kasprzak, która zaprojektowała i wykonała wraz z uczniami IIf piękną dekorację.

W trakcie spotkania harcerze z działającego w naszej szkole 7 Szczepu Harcerskiego „Lupulus” przekazali Betlejemskie Światełko Pokoju Pani Dyrektor Annie Struk, która złożyła wszystkim uczniom i pracownikom Szkoły życzenia świąteczne.

W trakcie prezentacji przez klasę IIf  obyczajów bożonarodzeniowych pochodzących z różnych stron Europy i Polski występowali także utalentowani muzycznie uczniowie, grając na instrumentach różne kolędy. Dzięki temu mogliśmy usłyszeć „Przybieżeli do Betlejem” w wykonaniu, grającej na flecie, Karoliny Dajnowskiej z kl. IIIa przy akompaniamencie na gitarze, jej koleżanki ze Szkoły Muzycznej Alicji Ornut. Uczniowie z klasy IIIc, Julia Sydonowicz grając na pianinie przy współudziale Pawła Graczyka z kl. IIIc grającego na waltorni wykonali brawurowo „Cichą Noc”. Równie dobrze zareprezentowali się wokaliści: Sylwia Konrad z kl. IIId zaśpiewała „Święta w nas”, Julia Cieśniewska z kl. IIIa „Jingle Bell Rock” a Maja Kucner z kl. IIId wspólnie z Pawłem Graczykiem z kl. IIIc  „Alleluja”.

Wszystkie wykonywane kolędy były jednocześnie zachętą i okazją do wspólnego ich śpiewania.

Na zakończenie uroczystości do wszystkich osób na Sali zostały skierowane życzenia świąteczne, które zostały wygłoszone przez ..... MIKOŁAJA !!!.