Zakończenie roku szkolnego w V LO

W piątek 23 czerwca odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w V Liceum Ogólnokształcącym im. Wspólnej Europy.

Prowadzący Anna Worobel i Jan Szymkiewicz przywitali gorąco wszystkich zebranych - dyrekcję, grono pedagogiczne i młodzież klas 1 i 2 liceum.

Następnie głos zabrała pani Dyrektor Anna Struk, która w swym przemówieniu pogratulowała uczniom uzyskania wysokich wyników i promocji do następnej klasy, a także życzyła udanych, bezpiecznych wakacji. Głos zabrał również Przewodniczący Samorządu Szkolnego Janusz Nosek z satysfakcją podsumowując rok oraz życząc kolegom i całemu gronu pedagogicznemu dobrego, zasłużonego wypoczynku.

Ważnym punktem akademii było nagrodzenie przez panią Dyrektor uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki. Wśród najlepszych ze średnią 5,51-6,00 znaleźli się:

JAKUB ŚLADOWSKI –stypendysta Prezesa Rady Ministrów, laureat etapu centralnego XLII Olimpiady Geograficznej, finalista IX Olimpiady Tematycznej  „Losy żołnierza  i dzieje oręża polskiego” – nasz PRIMUS INTER PARES.

Najwyższe średnie ocen uzyskali też:

MICHAŁ KRAWCZYŃSKI, WERONIKA CHOJNOWSKA, NINA KRÓL, PAWEŁ DĘBEK.

Następnie nagrodzono 29 prymusów, którzy uzyskali na świadectwie średnią ocen 4,75 -5,50.

Doceniono tych, którzy zajęli czołowe miejsca w olimpiadach, konkursach oraz wolontariacie. Pani Dyrektor wręczyła nagrody zwycięzcom olimpiad i konkursów szczebla wojewódzkiego. Wśród nich znaleźli się:

JAKUB ŚLADOWSKI – za uzyskanie tytułu laureata etapu centralnego XLII Olimpiady Geograficznej oraz finalisty IX Olimpiady Tematycznej ”Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

MATEUSZ SOWIŃSKI za  zajęcie I miejsca w wojewódzkim etapie XXII Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej.

Wyróżnione zostały też uczennice biorące udział  w kampanii społecznej poświęconej autyzmowi „ Być jak autystyczny hipster”: NINA KRÓL, NATALIA DZIEWIUR, LAURA WĘGRZYNOWSKA oraz OLGA TOMCZYK.

Wyrazy uznania przekazano naszym najaktywniejszym członkom szkolnego Klubu PCK: MATEUSZOWI SOWIŃSKIEMU, MATEUSZOWI TAŁAN, MAŁGORZACIE KOCENKO,  JULII MOSZCZYŃSKIEJ, BARBARZE BLADOWSKIEJ.

Na tym nie koniec sukcesów. IV Turniej Strzelecki o Puchar V LO wyłonił najlepszych strzelców naszej szkoły. Wśród uczniów byli to:

I -  KRZYSZTOF KUCZMARSKI,

II - KACPER GOŁĘBIEWSKI,

III - SANDRA KRYSIK

W turnieju wzięła też udział kadra pedagogiczna V LO. Najlepszymi strzelcami okazali się:

I - Massimiliano  Buonagura (nauczyciel języka włoskiego)

II - Piotr Targoński (nauczyciel historii)

III - Krzysztof Rutkowski (nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa)

Uroczystość zakończył występ artystyczny naszej utalentowanej absolwentki Natalii Mularonek oraz spektakl autorski kl. 2B pt. „ Jeden dzień z życia ucznia”. Tu śmiechu było co niemiara :)

W szampańskich nastrojach witamy wakacje życząc sobie kolejnego, równie udanego roku!

Więcej zdjęć z uroczystości kliknij tutaj