Ślubowanie klas pierwszych V LO

Zgodnie z tradycją naszej szkoły, pod koniec września klasy pierwsze składają uroczyste ślubowanie, dzięki któremu w sposób symboliczny i oficjalny młodzież staje się pełnoprawnym uczestnikiem szkolnej społeczności. Taka uroczystość miała miejsce 29 września.

Uroczystość ślubowania klas pierwszych składała się z dwóch części - oficjalnej i artystycznej. Całość prowadziły uczennice klasy II E Wiktoria Nesteruk i Aleksandra Rybińska.

W części oficjalnej głos zabrała dyrektor ZSO nr 7, pani Anna Struk, która zwróciła się do uczniów klas pierwszych z serdecznym przywitaniem, wyraziła nadzieję, że najmłodsi licealiści będą godnie wywiązywali się ze swoich obowiązków, życzyła im satysfakcji z pracy i sukcesów szkolnych. Również przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Janusz Nosek życzył młodszym kolegom tego, aby pobyt w V LO był dla nich okresem twórczego rozwoju, aktywności i otwartości.

Najważniejszym wydarzeniem piątkowej uroczystości było złożenie ślubowania na sztandar szkoły przez gospodarzy klas pierwszych.

W części drugiej, mniej oficjalnej, mogliśmy obejrzeć krótkie wystąpienia uczniów klas pierwszych, które na tę uroczystość przygotowali.

Większość klas szczególnie upodobała sobie utwory muzyczne - wyśpiewywano własną twórczość, próbowano się wcielić w postacie znanych wykonawców...
Wynika z tego, że młodzież z zapałem realizuje, ponieważ w nie wierzy, słowa piosenki wykonywanej przez Jerzego Stuhra „Śpiewać każdy może ...”.

Na pewno z aprobatą publiczność przyjęła występ Tomasza Senetry (kl. I A) i jego partnerki Ingi Balbuzy, których podziwialiśmy w tańcach latynoamerykańskich.
Para tancerzy otrzymała gorące oklaski.

Uczniowie klasy I B opowiedzieli trochę o sobie, swoich słabościach, nawykach, a wykorzystali do tego znaną i popularną filmową opowieść o Smerfach.

Życzymy pierwszoklasistom zapału do nauki, wielu sukcesów, koleżeństwa i przyjaźni.