Dobry pomysł  to pierwszy krok do sukcesu

Uczniowie klasy 2G LO wraz z panią Moniką Duddą i panią Joanną Niedzielską, 27 września 2017r. , byli gośćmi Olsztyńskiego Parku Naukowo – Technologicznego.

Młodzież pod kierunkiem prodziekana Wydziału Geodezji UWM w Olsztynie, dr. Marka Ogryzka,stworzyła  mapę kartograficzną, opierając się na danych zebranych przez Główny Urząd Statystyczny dotyczących ilości osób odwiedzających odpłatne oraz darmowe  imprezy rozrywkowe.

Poza tym nasi uczniowie odwiedzili Centrum Propagacji Fal Radiowych w Jonosferze, gdzie mieli szansę podziwiać jonosondę VISRC2C.

Dr  Marek Ogryzek zachęcał naszych uczniów do podejmowania studiów na Wydziale Geodezji prezentując m.in. wymagania stawiane kandydatom na studentów tego wydziału.

Uczniowie dowiedzieli się, czym jest i jak funkcjonuje Inkubator Przedsiębiorczości oraz poznali twórców start-upów.

Spotkanie z przedstawicielami uczelni było niezwykle wartościowe naukowo, ale też ważne i inspirujące w nowe pomysły dotyczące przyszłości.

Gospodarze przekonali uczniów klasy 2G, że najważniejsze w drodze do sukcesu, to  dobry pomysł i robienie tego, co się w życiu najbardziej lubi, bo w ten sposób można np.  pozyskać spore kwoty pieniędzy na swoją działalność gospodarczą (np. projektowanie gier komputerowych, obsługa dronów, czy rozwijanie zamiłowania do literatury pięknej).

Jesteśmy wdzięczni za tak mądre ważne życiowe lekcje.