Dzień Kultury Europejskiej

21 marca 2018 po raz kolejny przywitaliśmy wiosnę świętując Dzień Kultury Europejskiej. Impreza ta ma w naszej szkole długoletnią tradycję.

W zabawie wzięli udział wszyscy pierwszoklasiści.

Zadaniem klas było przygotowanie prezentacji lub filmu promującego stolice wybranych państw.

Klasy wylosowały następujące stolice:

Bruksela, Kopenhaga, Amsterdam, Wiedeń , Sztokholm,    Praga, Oslo.

Jury w składzie : pani wicedyrektor Dorota Hołubowska, pani Bożena Budrejko oraz pani Małgorzata Banaś dokonała następującego wyboru:

I miejsce zajęła  klasa  1D  prezentująca  Wiedeń.

Wyróżnienie otrzymała  klasa  1A promująca Amsterdam.

W konkursie wiedzy o krajach europejskich zwyciężyła klasa  1B , rozwiązując różnorodne zagadki zakodowane kodami Qr.

W ramach europejskiej imprezy odbył się w naszej szkole również konkurs z wiedzy o ECDLu, nazywanym komputerowym prawem jazdy, ponieważ  w dniach 19-25 marca  odbywały się Dni Otwarte ECDLa. W tym konkursie również zwyciężyła klasa 1B.

Wygranym serdecznie gratulujemy! Wszystkim uczniom i ich wychowawcom dziękujemy za zaangażowanie, wkład pracy, kreatywność i pomysłowość.

Składamy również serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za finansowe wsparcie Imprezy.