Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny Lwiątko.

Pragniemy poinformować o kolejnej edycji Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego Lwiątko. Konkurs ten narodził się na Ukrainie, we Lwowie - stąd jego nazwa. Jest fizyczną odmianą popularnego matematycznego Kangura, zasady i reguły są te same. Konkurs rozgrywany jest w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych w całej Polsce w pięciu kategoriach:
Klasy 1-2 gimnazjum
Klasy 3 gimnazjum
Klasy I liceum i technikum
Klasy II liceum i technikum
Klasy III liceum, klasy III i IV technikum.

Patronami konkursu są m. in. Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego.
W tym roku konkurs odbędzie się w szkołach w poniedziałek, 27 marca 2017 r., jak zwykle w godzinach przedpołudniowych. Szkoły mogą zgłosić uczestników najpóźniej do 19 lutego 2017 r. Chętnych zapisują Julita i Jarosław Cichoccy. Opłata konkursowa wynosi 9 zł od zgłoszonego uczestnika. Szczegółowe informacje i zadania z poprzednich lat dostępne są na naszej stronie internetowej.

www.lwiatko.org

Przypominamy również, że na stronie internetowej są dostępne bezpłatnie broszury (w postaci plików pdf) z rozwiązaniami zadań z ubiegłych edycji "Lwiątka". Stanowią one nie tylko "rozgrzewkę" dla uczniów biorących udział w konkursie, ale również mogą być przydatne jako materiały dydaktyczne do pracy z uczniami zainteresowanymi fizyką.
Nauczyciele fizykizapraszają uczniów zainteresowanych poszerzeniem wiedzy z fizyki na kurs, na którym będziemy rozwiązywać zadania z poprzednich edycji konkursu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Julita i Jarosław Cichoccy