Konkurs "Zbieraj z klasą"

ZBIERAJ Z KLASĄ

IV edycja

1. CEL KONKURSU:
    • Uwrażliwienie młodzieży na potrzeby środowiska naturalnego i potrzeby recyklingu surowców wtórnych.
    • Zbiórka zużytych baterii.

1. UCZESTNICY KONKURSU:

Konkurs adresowany jest do uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszej szkoły i całej Polski.

1. ORGANIZATORZY KONKURSU:
  • Organizatorem projektu na Polskę jest ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A.
  • Operatorem konkursu na Polskę jest Remondis Electrorecycling Sp. z o.o.
  • Koordynatorem Konkursu w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 7
    w Olsztynie jest p. M. Dudda

1. ZASADY KONKURSU:
  • uczestnicy konkursu mogą dostarczać do końca lutego 2018r., raz w tygodniu w poniedziałki po 5 lekcji (na długiej przerwie) do sali 119: - zużyte baterie i akumulatory przenośne, baterie i akumulatory, które są przeznaczone do używania w telefonach przenośnych, komputerach przenośnych, elektronarzędziach bezprzewodowych, zabawkach i sprzęcie gospodarstwa domowego i mogą być bez trudności przenoszone, nie należy przynosić zużytych akumulatorów samochodowych, zużytych baterii przemysłowych i zużytych akumulatorów przemysłowych.

1. KRYTERIA OCENY I NAGRODY:

Etap szkolny

• 3 osoby, które w danym miesiącu przyniosą najwięcej zużytych baterii (ale minimum 20 sztuk) w następnym miesiącu będą mogły wykorzystać dodatkowy, dowolny dzień bez pytania (otrzymają tzw.  szczęśliwy numerek).
  • Klasa, która w ciągu roku najwięcej zbierze baterii otrzyma dodatkowy dzień na wycieczkę szkolną.

Etap ogólnopolski - funduje ERP Polska Organizacja Odzysku SEiE i Organizacja Odzysku Opakowań S.A. dla najlepszych szkół:

• I miejsce - 6 dniowa (5 noclegów) wycieczka dla 20 osób do kompleksu wypoczynkowego Vacansoleil w Słowenii wraz z warsztatami z zakresu ekologii
  • II miejsce - 3 dniowa (2 noclegi) wycieczka dla 20 osób do 4 gwiazdkowego Hotelu AQUARIUS w Kołobrzegu z wyżywieniem i animacjami.
  • III miejsce - 3 dniowy (2 noclegi) wyjazd dla 20 osób na Zieloną Szkołę do Ośrodka Gwarek na Mazurach z wyżywieniem.

1. SZKOLNA KAPITUŁA KONKURSU:

Oceny ilości zebranych baterii na terenie naszej placówki dokona szkolny      koordynator konkursu, przedstawiciel uczniów i Dyrekcja szkoły.

Wszelkie informacje o konkursie można otrzymać u Pani M. Duddy.