Wyniki konkursu dla kreatywnych i twórczych

18 czerwca w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu dla gimnazjalistów "Wykorzystanie nauk ścisłych do rozwiązywania problemów życia codziennego".
Już po raz piąty Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej w Olsztynie wspólnie z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1 w Olsztynie zorganizowało konkurs, w którym młodzi ludzie wykazują się wiedzą i kreatywnością. Celem konkursu jest zmotywowanie uczniów do działalności naukowej, popularyzacja nauk ścisłych wśród młodzieży oraz stymulowanie twórczości w procesie rozwiązywania problemów. Na konkurs zostały zgłoszone 24 prace uczniów z czterech gimnazjów: Gimnazjum nr 2,3,10 i 24.
Naszą szkołę reprezentowało trzech uczniów z klasy 3B gimnazjum. Niestety nie udało sie w tym roku zdobyć żadnej nagrody, ale sam udział w konkursie jest dużym wyróżnieniem i świadczy o potencjale, kreatywności i zaangażowaniu uczniów biorących udział.

Gratulujemy Stanisławowi Papurzyńskiemu, Olkowi Maciejewskiemu i Adrianowi Zyskowskiemu.