Wyniki konkursu " Z niemieckim za pan brat".

Dobra zabawa, rywalizacja i nauka. Czy to możliwe? Nie wątpią w to uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego, którzy 16.02.2016 r. stanęli do walki o tytuł Mistrza gramatyki niemieckiej w konkursie  "Z niemieckim za pan brat".
W rywalizacji wzięło udział 22 uczniów - przedstawicieli klas, przed którymi niemiecki nie ma tajemnic. Emocje rosły z każdą chwilą zwłaszcza, że było, o co walczyć - nagrodą dla zwycięzców były programy multimedialne do nauki niemieckiego.
Po dwugodzinnej serii pytań i poleceń Mistrzami gramatyki niemieckiej w naszej szkole zostali:
Maciej Prochowski kl. 3g, Łukasz Przybulski kl. 3g i Michał Krupa kl.2b
Pozostałe wyróżnienia otrzymały:
drugie miejsce: Anna Malizjusz kl. 3b i Martyna Ruszczyńska kl.1c;
trzecie miejsce: Magda Stopka 2c i Maria Krzętowska 2c.
W finale zagrały uczennice klasy 3b: Dorota Kuklińska , Agata Fritza, Justyna Kosztowny i Patrycja Juzyszyn.
Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, notesiki oraz materiały dydaktyczne w postaci fiszek gramatycznych.
Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania konkursu, a w szczególności Radzie Rodziców za współfinansowanie nagród serdecznie dziękujemy.
Organizatorki konkursu:
Agnieszka Gębska i Bernadeta Kuklińska