Sukces na XXI Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej

Pragnę poinformować że dnia 11.03.2016 roku nasi uczniowie: Klaudia Kadzewicz z klasy IIf i Szymon Apanasewicz z klasy IIIc zajęli II miejsce na XXI Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej. Olimpiada odbyła się w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Wzięło w niej udział 14 najlepszych zespołów z województwa warmińsko mazurskiego / zwycięzcy szczebla powiatowego/. W części pierwszej etapu wojewódzkiego sprawdzano wiedzę uczniów a w części drugiej -  umiejętności praktyczne. Część teoretyczną wygraliśmy - zdobywając 77 punktów / na 100 możliwych do zdobycia / a Szymon Apanasewicz uzyskał najlepszy wynik / 40 punktów na 50, ktore były do zdobycia /. Część drugą , która jest trudniejsza i która decyduje o kolejności zajętych miejsc, przegraliśmy 3 punktami z bardzo dobrym zespołem z Pasymia. Za zajęcie II miejsca otrzymaliśmy puchar od wojewody Artura Chojeckiego / Szef Obrony Cywilnej Województwa Warmińsko - Mazurskiego / a także dyplomy i nagrody rzeczowe.
Gratuluję i dziękuję Klaudii i Szymonowi za wzorową postawę na obu etapach wspomnianej Olimpiady.

Krzysztof Rutkowski -  nauczyciel Edukacji dla bezpieczeństwa

Zapraszamy do przeczytania relacji na portalu Obrona Cywilna Kraju
Zdjęcia pochodzą z w/w portalu.