XI Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny Klas I - sukces naszych uczniów!

W dniu 7 czerwca w Olsztynie odbył się XI Międzygimnazjalny Konkurs Matematyczny dla Klas Pierwszych.
Naszą szkołę reprezentowali: Justyna Karwacka z klasy I GB oraz Oskar Kołoszko z klasy I GA.
Turniej tradycyjnie już odbywał się w Gimnazjum nr 7 w Olsztynie. Emocji było sporo. Na początku odbyły się eliminacje – test pisemny złożony z 11 pytań zamkniętych oraz 1 otwartego. Oboje naszych zawodników zdobyło po 13 punktów na 14 możliwych i tym samym zakwalifikowali się do kolejnego etapu. W tej części uczestnicy najpierw musieli rozwiązać po 2 zadania, następnie odpowiadali na pytania prawda/fałsz – gdzie błędna odpowiedź była karana punktami ujemnymi a następnie musieli rozwiązać dwie łamigłówki logiczne.
Reprezentanci Gimnazjum nr 24 rozwiązali wszystkie zadania bezbłędnie i w ten sposób zakwalifikowali się do walki o podium biorąc udział w dogrywce o pierwsze trzy miejsca.
Już po pierwszym etapie zostali sami i między sobą walczyli o pierwsze miejsce.
Ostatecznie I miejsce zajęła Justyna a drugie Oskar.

Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.