Wojewódzki etap Konkursu Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

Z przyjemnością informuję, iż w czwartek 16 marca odbył się ostatni etap konkursu organizowanego przez Kuratorium w Olsztynie.
Naszą szkołę reprezentowało 4 uczniów:
Paweł Cichowski, Mateusz Kołodziejczyk, Aleksandra Pliszka oraz Aleksandra Węglińska.
Test składał się z 80 pytań a uczestnicy konkursu mieli 75 minut na jego napisanie.

W tym roku niespodziewanie pojawiły się pytania z wiedzy o krajach angielskiego obszaru językowego. Finaliści zastanawiali się, czy Missisipi to oby na pewno najdłuższa rzeka w Ameryce Północnej, czy 10 Downing Street to siedziba premiera Wielkiej Brytanii i czy znane nam FBI i CIA związane są z Wielką Brytanią czy też Stanami Zjednoczonymi Ameryki Północnej.

Nasi uczniowie w bardzo dobrym humorze opuścili budynek Studium Języków Obcych UWM, gdzie odbywał się tegoroczny finał.

Na wyniki poczekamy do końca marca.

Agnieszka Achranowicz